HaberlerListeler

Spotify 100 milyon ücretli kullanıcı rekorunu kırdı

Çevrimiçi müzik platformları arasındaki birinciliğini yıllardır kimseye kaptırmayan Spotify yeni bir rekora daha imza attığını açıkladı. Ücretli abone sayısını 100 milyon kişinin üstüne çıkarmayı başaran Spotify, bu alandaki en yakın rakibi Apple Music platformunu ikiye katlamış durumda.

En yakın rakibi Apple Music’in 50 milyondan biraz daha abonesi bulunurken Spotify şirketinin yakalamış olduğu başarı büyük bir emeğin sonucu olsa gerek. Sürekli olarak kullanıcılarına çeşitli yenilikler sunan Spotify, müşteri memnuniyeti konusunda da önde geliyor. Ayrıca Spotify servisini ücretsiz olarak kullanan kişilerin sayısı da hiç azımsanacak sayıda değil. Spotify platformunu ücretsiz bir şekilde kullanan toplamda 217 milyon kullanıcı bulunuyor.

Dünya genelindeki başarısını ortaya koysa da Spotify için ABD’de işler hiç de iyi gitmiyor gibi. Wall Street Journal tarafından aktarılan bilgiye göre ABD’de 28 milyon Apple Music kullanıcısı bulunurken sadece 26 milyon Spotify kullanıcısı bulunmakta. Bu da Spotify’ın ABD üzerinde biraz daha yoğunlaşması gerektiğini ortaya koyar nitelikte. 

Kullanıcı Sayısının Daha da Artması Bekleniyor

Hali hazırda dünya genelinde 100 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına sahip olan Spotify’ın bu verileri 2019 yılının ortasına kadar 5-7 milyon daha da arttırması bekleniyor. Başarılı reklam politikalarıyla kullanıcı çekmeyi başaran Spotify’ın yatırımcı sayısı da giderek artıyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu