HaberlerPolitika

Soylu’nun PKK’ya yönelik sözlerinden Almanya rahatsız oldu


Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas gündeme yönelik açıklamaları sırasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından söylenen Almanya’da terör örgütü toplantılarına katılıp Türkiye’ye gelenler tutuklanacaklar” ifadeleri için yorum yaptı ve “Bunlar kabul edilemez ve bizi endişelendiren açıklamalardır” diye belirtti.

Süleyman Soylu konuşmasında “Almaya’da yapılan terör örgütü toplantılarına katılım sağlayıp, ardından Türkiye’ye tatil için gelenler havaalanlarında tutuklanacaklarını söylemişti. Bu konuşmadan rahatsız olan Almanya ile tansiyon birden yükselmeye başladı.

DW Türkçe‘de yayınlanan habere göre Almanya Dışişleri Bakanı Maas basın toplantısı sırasında , Süleyman Soylu’nun açıkıklamarıyla ilgili soruları cevapladı.

İlgili Makaleler

“BU AÇIKLAMLAR KABUL EDİLEMEZ”

"BU AÇIKLAMLAR KABUL EDİLEMEZ"

Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaları henüz incelediklerini belirten Maas, konuyla ilgili Ankara ile görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Daha sonra Soylu’nun sözleriyle ilgili de “Bunlar kabul edilemez ve bizi endişelendiren açıklamalardır”  dedi.

BU ADIMLARI ATMA HAKKINI SAKLI TUTUYORUZ

“Türk Hükümetinin sorumlularıyla irtibat halindeyiz” diyen ekleyen Alman Dışişleri Bakanı Maas, konuyla ilgili daha kapsamlı değerlendirmeler yaptıktan sonra hangi adımların atılacağına kadar verileceklerini söyledi.

Maas konuşmasını, “Bu adımları atma hakkını saklı tutuyoruz” sözleriyle tamamladı.

ALMANYA TÜRKİYE’YE GİDECEK OLANLARI UYARDI

Almanya Dışişleri Bakanlığı, yurt dışı seyahat uyarıları yayınladığı resmi internet sitesiyle ilgili olarak, Türkiye’ye seyahat için gidecek kişilerin bu sayfaya bakmalarını tavsiye etmişti.

lman Dışişleri Bakanlığı’nın seyahat uyarılarına yer verdiği internet sayfasına bakmalarını tavsiye etmişti.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu