Hayvanlar AlemiListeler

Sosyal Mesafe Kuralına Göre Hareket Eden Akıllı Hayvanlar

İnsanların uymakta zorluk çektiği sosyal mesafe kurallarına hayvanların bu kadar güzel uyması çok şaşırtıcı. Sosyal mesafe kuralına uyan akıllı hayvanlar.

COVID-19 olan bir kişi öksürdüğünde veya hapşırdığında, virüsü içerebilecek burun veya ağzından küçük sıvı damlacıkları püskürtür. Çok yakınsanız, hastalık da dahil olmak üzere damlacıklarda nefes alabilirsiniz. Bundan kaçınmak için Dünya Sağlık Örgütü (WHO), kendinizle öksüren veya hapşıran herkes arasında en az 1 metre  mesafe bırakılmasını önerir bunun adı da uyulması gereken sosyal mesafe kuralı oldu. Ancak bazılarımız bunu anlamıyor ve bu yönergeleri takip etmiyor. Bu sebeple dünyanın bir çok yerinde koronavirüs çok hızlı yayıldı.

Bu kurallara uymayan insanlara nasıl yapıldığını öğretmek için Lafmacun , pandemi karşısında nasıl yapılması gerektiğini hayvanlar tarafından “pratik” olarak gösteren bir liste hazırladı. Güvercinlerden ve martılardan kedilere ve geyiklere kadar, eğer herkes bu yaratıklar gibi davranırsa, eğriyi daha hızlı düzleştiririz! Dünya hem daha güzel hemde virüs daha etkisiz olabilir.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu