Yaşam - insan

Sosyal Medyanın Hayatımızdan Çıkardığı Şeyler

Sosyal medya yokken keyifle yaptığımız bir çok şeyi artık hatırlamaz olduk.

  1. Fotoğraf albümü

fotoğraf albümü

İnstagram ve Facebook olmadan önce, hemen hemen herkesin evinde aile tarihinin slayt gösterisi gibi büyük, özenle hazırlanmış fotoğraf albümleri bulunurdu. Her misafirlikte bizi fotoğraflara boğan teyzeleri saymazsak keyifliydi. Şimdi o teyzeler de  aktif sosyal medya kullanıcıları olarak gün fotoğraflarını paylaşıyorlar.

  1. Dertleşme

dertleşmek

Üzüldüğünde  telefona sarılıp ” sana anlatacaklarım var ” ın yerini ” Üzgün hissediyor ” aldı. Oldu ki es keza aradın, o zaman da  şöyle bir durumla karşılaşman olası ”yok canım ne üzgünü dikkat çeksin diye yaptım ”

  1. Görgü

görgü kuralları

Ne yediğini, ne içtiğini eğer paylaşılmamışsa herkes kendi biliyordu. Şimdi kimin neyi, nasıl yediğine puan verebiliriz.

  1. Markete Kim Gidecek Kavgası

markete kim gidecek kavgası

Her sabah evde markete kim gidecek kavgası olurdu. Şimdi tek tıkla siparişlerimiz ayağımıza geliyor.

  1. Kitap okumak

kitap-okumak

Çok kitap okumayı seven bir millet olduğumuz söylenemez ama ansiklopedi kuponlarını canımız pahasına biriktirirdik.

  1. Dostluk

dostluk[

”Sağlam bir kaç dostun olsun yeter” in yerini, ” takipçi sayın kaç ne kadar arkadaşın var ona göre konuş” aldı. Ne kadar arkadaş o kadar beğeni gerisinin ne önemi var ki?
Ve son olarak tabi ki de

  1. Tetris

https://img.theculturetrip.com/768x432/wp-content/uploads/2017/06/shutterstock_316193825.jpg

Aman canım şimdi onca sosyal medya oyunu varken Tetris de neymiş diyebilirsiniz. Ama o yerine oturan parçanın verdiği mutluluk hiçbir şeye değişilmez.

 

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu