HaberlerListeler

Sony Yine Şaşırtmadı, Xperia XZ4 Compact Kalın Çerçeveli Geliyor

Donanimhaber.com

IFA 2018 fuarında Sony Xperia XZ3 modelini tanıtan Sony, yeni modeli olan XZ4 Compact modelinin görsellerini paylaştı.  Compact modelleri genelde ana versiyonun biraz daha düşük özelliklerle donatılmış hali olacağı için XZ4 kadar güçlü olmayan bir orta sınıf cihaz olacağını söyleyebiliriz. 

Render görüntülere baktığımızda Xperia XZ4 Compact ön ve arkası camdan olduğunu anlayabiliyoruz. Sony yıllardır vazgeçmediği çizgisini yine bozmadı ve kalın çerçeveleriyle hayatına devam ediyor. Son derece hızlı ve stabil telefonlar üretseler de görüntü nedeniyle satışlar rakiplerinin bir hayli gerisinde kalmaya devam ediyor. Telefonun ön kısmının üstünde selfie kamerası ve led flaş yer alıyor, çerçevenin altında ise yine Sony logosu ve ön hoparlör bulunuyor.

3.5 mm kulaklık girişi ile yola devam

3.5 mm kulaklık girişi ile yola devam

Rakipleriyle kıyaslandığında oldukça kalın bir görüntü sergileyen telefonun sağ kısmında ses tuşları ve güç tuşu yer alıyor. Henüz açıklanmasa da güç tuşu aynı zamanda parmak izi tarayıcısı görevi görüyor 3.5 mm kulaklık girişinden vazgeçmediği görülen Sony, kulaklık girişini telefonun üst kısmına veri transferi ve şarj için kullanılan USB Type-C portu telefonun alt kısmında yer alıyor.

Her ne kadar şimdiki akıllı telefon modellerine göre çok kalın çerçevelere sahip olsa da Xperia XZ4 Compact modeli kavisli ekranı sayesinde ergonomik bir tutuş sağlıyor. Yeni modelin ne zaman tanıtılacağı ise şimdilik açıklanmadı, resimlerde paylaşıldığına göre yakın zamanda açıklanacağını söyleyebiliri

Xperia XZ4 Compact teknik özellikleri

  • Tek Ön Kamera
  • Tek Arka Kamera
  • USB-C Bağlantı Noktası
  • 3.5 mm Kulaklık Girişi
  • Çift Ön Hoparlörpomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu