HaberlerTeknoloji

Sony Xperia Pro ABD’ye Özel Şaşırtıcı Fiyatıyla Satışa Çıktı

Sony Xperia Pro modeli sadece ABD'ye özel olarak 2.500 $ gibi şaşırtıcı bir fiyatla satışa çıktı. Cihazın teknik özellikleri ve detaylar yazımızda.

Sony merakla beklenen Xperia Pro modelini sonunda duyurdu. Cihaz daha önce tanıtılan Xperia 1 II modelinin güncellenmiş ve upgrade edilmiş versiyonudur. Verizon Wireless ile sadece ABD’ye özel olarak satılacak olan Sony Xperia Pro modelinin 2.500 $ olan fiyat etiketi ise herkesi şaşırttı.

Sony, yeni akıllı telefonunu ABD piyasasında satışa çıkartmak için öncelikle yeni alpha 1 full frame kamerasının duyurusunu bekledi.

Sony Xperia Pro fiyatı

Xperia Pro modelinde dört adet 5G mmWare anteni ve mikro HDMI konektörü bulunuyor. Bu özellikle cihazı bir FTP sunucusuna bağlanabilen ve mmWave’in hızını kullanarak sahadaki fotoğrafları ve videoları anında yükleyebilen Sony Alpha kamerası için harici bir monitöre çevrilebiliyor.

Doğal olarak telefon aynı zamanda kameranın ekranını da yansıtıyor ve harici, yüksek kaliteli bir monitör olarak kullanılabilir. Bir profesyonel fotoğrafçı, fotoğraf makinesinden çekerken çekimin neye benzediğini modeline göstermek için nasıl kullanılabileceğini gösterebilecek.

Sony Xperia Pro teknik özellikleri

Sony Xperia Pro Teknik Özellikleri

Genel teknik özelliklerine gelecek olursak, yukarıda da dediğimiz gibi Xperia 1 II modelinin daha yükseltilmiş sürümüdür. Cihazda 6,5 inç büyüklüpünde 4K HDR OLED ekran kullanılırken, içerisinde Snapdragon 865 yonga seti yer alıyor.

Telefonda insan ve hayvan gözü otomatik odaklama desteği ile tüm sensörlerde faz algılamalı otomatik odaklama ve AF (otomatik odaklama) ile 20 fps çekim sunan üçlü 12 MP kamera ve AE (otomatik pozlama) bulunuyor.

Sony Xperia Pro Fiyatı

5G’li modelinin piyasadaki telefonlara göre iyi özellikleri olsa da asıl dikkatleri üzerine çeken şey 2.500 dolar değerindeki fiyatı oldu. Daha uygun olan 4G’li modelleri de satılacak modelin satış rakamlarını bekleyip göreceğiz.

Kaynak

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu