Doğa - ÇevreListeler

Soğuk Havanın Etkisiyle Donan Şelalenin Görsel Şöleni


Van’ın turizm açısından önemli değeri Muradiye Şelalesi. Kış aylarında etkisini fazlaca hissettiğimiz soğuklar nedeniyle dondu. Mevsim Bahar olunca gürüldeyen şelalenin, kış aylarında ise buzla çevrilmiş görüntüsü yerli ve yabancı turistlere görsel şölen sunuyor.
Doğu anadolu bölgesinin incisi Van’da bulunan Muradiye Şelalesi donmuş görüntüsü ile de kış aylarında da gelen turistlerin uğramadan dönmeyeceği bir durak.

DHA’nın haberine göre soğuk havanın etkisi eksi 15 dereceye kadar düşen bölgede şelale dondu. İlkbahar aylarında ise coşkulu akan suyuyla adete büyüleyen şelale buzla kaplı görüntüsü ilede gözlerimizi doyuruyor. Yaklaşık 20 metre yüksekten akan sularıyla buzla kaplı görüntüsü değişik ve etkileyici bir güzellik sunuyor. Her mevsim farklı güzelliklerle, hem yerli ve yabancı turistlerin hem de fotoğraf sanatçılarının ilgisini çekmeyi başarıyor. 


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu