Faydalı BilgilerListeler

Soda Mı? yoksa Doğal Mineralli Su Mu? Tüketmeli

Sıcak havaların kendini göstermesi ile birlikte önümüzdeki dönemlerde sıvı tüketimimiz artacak. Bu tüketimde özellikle serin olarak içilen içecekler arasında soda ve mineralli sularda var fakat hangisini tüketmeliyiz? Soda ile Mineralli Su arasında farkın ne olduğunu biliyor muyuz bu iki ürün ve şişeleri birbirine benzese de aslında çok farklı ürünler olduğunu belirtmeliyiz şimdi bu konulara biraz değinelim.

Soda; yapay bir içecektir, işlenmiş suya belirli oranlarda soda (sodyum bikarbonat) ve karbondioksit katılarak şişelenmiş içecektir.

Doğal Mineralli Su; doğal minerallerin suya yer altında karıştığı, kendiliğinden yüzeye çıktığı yada sondaj ile yüzeye çıkartılan ve çıkarıldığı yerde herhangi bir taşıma işlemine tabi tutulmadan şişelenen içecektir.

Soda Mı? yoksa Doğal Mineralli Su Mu? sağlıklı

Bu kısa özetimizden de anlaşılacağı üzere hangi içeceğin doğal olduğu net bir biçimde anlaşılmaktadır özellikle mide rahatlaması, hazımsızlık, aşırı ağır yiyecekler sonrası ihtiyaç duyulan bu ürünleri içerken neyi içtiğimizi iyi bilelim böylelikle doğal mineralli suyun tüketimi itibari ile zararlı olmayacağını anlıyoruz. Cilt sağlığı, kemik sağlığı, diş sağlığı, vücudun ihtiyaç duyacağı çeşitli mineraller için en güzel ve en doğal içecek yerinde, doğru şartlarda doğal olarak şişelenmiş mineralli su olacaktır.

Doğal mineralli sular yerin çok derin katmanlarından çıktığından çok sayıda mineral ve doğal bileşenlere sahip olabilirler bu sebeple her markanın mineralli suyunda ihtiva eden bileşenler ve oranları değişiklik gösterebilir ürün üzerinde bu bilgilere dikkat edebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu