EDİTÖR BAŞVURU
TV Yayınları

Sky Rojo dizisi yeni sezonu, konusu ve oyuncuları

Netflix orijinal yapımlarından Sky Rojo dizisinin konusu, oyuncuları ve izleyiciyi yorumlarıyla dizi hakkında bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Alışılmadık tarzda bir yabancı dizi arıyorsanız sizin için en iyi seçimlerden biri Sky Rojo olacaktır. “Vis a Vis ve La Casa De Papel” gibi büyük ses getirmiş yapıtların yaratıcısı tarafından uyarlana bu İspanyol dizisi birçok dizi sever tarafından tam not almıştır.

İspanyol dizilerinde gördüğümüz pek çok olay akışını bu dizide görmek mümkün. Ancak dizide esas olarak kadınların yaşadığı zorluklara değinen kurgular var.

Dizinin ortasında 3 tane hayat kadını var. Coral, Wendy ve Gina ismindeki hayat kadınları kendi ülkelerinden işe alınma bahanesiyle kandırılarak İspanya’ya getirilir. İspanya’da istemeseler de ailelerine bakmak için hayat kadınlığı yapan bu 3 kadın sonrasında yaşadıkları bir dizi olay ile kendilerini amansız bir kovalama içerisinde bulur.

Sky Rojo

IMDB - 6.5

6.5

Alışılmadık tarzda bir yabancı dizi arıyorsanız sizin için en iyi seçimlerden biri Sky Rojo olacaktır. “Vis a Vis ve La Casa De Papel” gibi büyük ses getirmiş yapıtların yaratıcısı tarafından uyarlana bu İspanyol dizisi birçok dizi sever tarafından tam not almıştır.

Sky Rojo izle
User Rating: Be the first one !

Sky Rojo Dizisinin Türü

Eminim hepiniz hayatınızda en az 1 kere İspanyol yapımı dizi izlemişsinizdir. Öyle ki yabancı dizileri Netflix platformunda izliyorsanız bu diziler hakkında oldukça tecrübeniz var demektir. Bu noktada Sky Rojo dizisinin hangi türleri kapsadığını tahmin edebilirsiniz.

Dizinin yaratıcısı aksiyon, suç ve gerilim gibi birçok dizi/film türüne yer vermiş. Dizi içerisinde zaman zaman dram ve komedi sahnelerini de görmek mümkün. Dizide pek çok kategori bir arada olsa da sıkmayan ve sürükleyici olan bir senaryo oluşturulmuş.

Sky Rojo Dizisinin Konusu

Sky Rojo Dizisinin Konusu

Dizinin konusu ülkelerinden kandırılarak getirilen 3 tane hayat kadının yaşadığı zorluklar anlatılıyor. Bu kadınlar çeşitli işlerde çalışmak için İspanya’ya gelmiş olsalar da kendilerini hayat kadınlarının ve genelevlerin ortasında bulur. Bu kadınlar her ne kadar ilk başta bu işlerde çalışmak istemese de bakmak zorunda oldukları aileleri için çalışmaya mecbur kalırlar.

Coral, Wendy ve Gina farklı ülkelerden gelmiş olsalar da onların ortak noktası patronlarından nefret ediyor oluşlarıdır. Zamanla bu nefret büyür ve kendilerini bir an için patronlarını yaralarken bulur. Aslında bu yaralama önceden planlanmamış, tamamen ani bir şekilde gelişmiştir. Ancak sonuç olarak bu baskıcı ve nefret edilen patronlardan kurtulmuştur.

Coral, Wendy ve Gina bu pis işten kurtulduklarını düşünseler de aslında başlarının daha büyük bir belada olduğunu yakın zaman içerisinde anlayacaktır. Genelev patronuna sadık olan patronun sağ kolu intikam almak için Coral, Wendy ve Gina’nın peşine düşer. Acaba patronun sağ kolu başarılı olabilecek mi, Coral, Wendy ve Gina kurtulabilecek mi?

Sky Rojo Dizisinde Geçen Olaylar

Dizinin konusu ve türü hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre dizide ne tür olayların geçtiğini az çok tahmin edebilirsiniz. Spoiler vermeden dizide geçen olaylardan biraz bahsetmek istiyorum.

Dizide söz konusu olan genelev “Gelinler Kulübü” olarak bilinir. Garsonluk vb. vaatler ile ülkelerinden koparılan birkaç hayat kadını bir araya gelir. Bu hayat kadınlarını birleştiren tek şey özgürlük istiyor olmalarıdır. Gelinler kulübünden kaçmayı başlayan kadınlar kendilerini amansız bir mücadele içinde bulur. Her günü son günüymüş gibi yaşayan bu 3 hayat kadını sürekli olarak patronun yardımcılarından kaçmaya çalışır. Her zaman patronun yardımcılarının 1 adım önünde olan bu kadınlar birlikte mücadele ettiklerinde güçlerinin arttığını fark eder ve karşısındaki tehlikelere karşı göğüs gererler.

Sky Rojo Dizisinin Oyuncuları

Sky Rojo Dizisinin Oyuncuları

Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki bütün karakterler rollerine uygun olarak seçilmiş. Birçok İspanyol dizisinden gözlerinizin aşina oluğu isimler dizinin kaliteli olmasındaki önemli bir etken. Dizide yer alan karakter ve gerçek isimleri şu şekildedir;

  • Asier Etxeandia – Romeo
  • Enric Auquer – Christian
  • Verónica Sánchez – Coral
  • Yany Prado – Gina
  • Lali Espósito – Wendy
  • Miguel Ángel Silvestre – Moisés

Bununla birlikte dizide Carmen Santamaría, Penélope Guerrero, José Manuel Poga, Luis Zahera, Cecilia Gómez ve Mariana Salazar gibi başarılı oyuncular da rol almıştır.

Sky Rojo Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman?

Dizinin ilk sezonunu izleyen kişiler diziyi her anlamıyla beğenmiş ve yeni sezonu merakla bekler hale gelmişti. Bir süre önce yapımcılar tarafından yapılan açıklamada dizinin 23 Temmuz 2021 tarihinde 2 sezonunu Netflix üzerinden paylaşılacağı öğrenildi. Dizinin hayranları merak içinde 2. sezonu bekliyor.

Sky Rojo Dizisinin 2. Sezonunda Bizleri Neler Bekliyor?

Dizinin 2. sezonunu olacağı zaten önceden de biliniyordu. 1. sezonda tüm bölümlerde yaşanan gerilim ve dram dolu sahnelerin 2. sezonda da devam edeceği düşünülüyor. Ancak bu amansız kovalamanın ve kaçışmanın nereye kadar devam edeceğini dizinin yaratıcısı dışında kimsenin bilmediğini söyleyebiliriz.

Sky Rojo Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman?

İzleyicilerin Yorumları

Sky Rojo dizisini izlemek isteyen kişiler diziyi daha önceden izleyen kişilerin dizi hakkındaki görüşlerini merak ediyor. Bu nedenle bu başlığın altında diziyi daha önceden izleyen kişilerin yorumlarına yer vereceğim. Ancak öncesinde diziyi izleyen kişilerden biri olarak birkaç cümle ile yorum yapmak istiyorum.

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki dizi hiç de sıkıcı değil. Tek sezon olan 1. sezonda toplam 8 bölüm var ve her biri ortalama 25 dakika civarı sürüyor. Yani bir çay molasında dahi bir bölümü bitirebilmeniz mümkün. Dizide işlenen olaylar gerçek hayatta kadınların yaşadığı problemleri tüm detayları ile yansıtıyor. Gerilim ve suç unsurlarının diziye eklenmesi nedeniyle sürükleyici bir yapıt ortaya çıkmış. Kısa süren fakat bir o kadar da kaliteli bir dizi arıyorsanız Sky Rojo en iyi seçimlerden biri olacaktır.

Mı*** Gü***: İspanyol dizilerine hayran biri olarak diziye çıktığı gün başlayanlardan biri benim. Özellikle LCDP ve Vis a Vis dizilerinin yaratıcısı tarafından yazıldığını duyunca hiç tereddüt etmeden diziyi izlemeye başladım. Hayat kadınlarının yaşadığı problemleri çok iyi bir şekilde lanse eden bu yapıt gerilim ve suç unsurlarıyla birleştirerek harika bir dizi haline gelmiş.

Gü*** Ha***: Dizide muhteşem bir olay örgüsü var. Dizinin hikayesi gerçek bir hayat öyküsü mü bilmiyorum ancak dizi çok gerçekçi olmuş. Oynayan oyuncular içerisinde en iyi performansı Miguel Ángel Silvestre göstermiş diyebilirim. Daha önceden Sense 8 dizisinde severek izlediğim oyuncu burada da harika bir oyunculuk çıkarmış.

Ka*** Ko***: Dizinin bu kadar abartılmasını hala anlamış değilim. Çoğu dizide gördüğümüz iyi kadın kötü erkek hikayesini bu dizide de görmek mümkün. Olaylar biraz daha özgün olsa da diziyi izlerken çok fazla etkilenmedim. Ancak yine de oyuncuların performansını beğendiğim için bu diziye 10 üzerinden 6 puan veriyorum. Diziyi izleyeceklere ise tek önerim daha önceden İspanyol yapımı izlemişlerse çok fazla farklılık beklemesinler.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu