ListelerYaşam - insan

Sizin Gebeliğiniz Annenizin Gebeliğine Benzeyebilir Mi?

Anne adayının gebelik döneminde yaşadığı bazı olumlu ve olumsuz durumlar, Ailede kalıtsal olabilir. Örneğin, Annenizin yada kız kardeşinizin gebeliği boyunca normalden fazla kusma ve mide bulantısı olmuşsa bu durumun sizde de görünmesi normal karşılanmalıdır. Kimi gebeliklerde de oldukça rahat geçirildiği ve aynı ailede gebe kalan bayanların hepsinde bunun tespit edildiği bilinmektedir.

Anne adayının gebelik döneminde yaşadığı bazı olumlu ve olumsuz durumlar, Ailede kalıtsal olabilir. Peki anne ile kızın gebeliği bir birine benzer mi?

Çevremizde de sık sık rastladığımız bir durum olan ve ” Annemin gebeliğinde ki gibi benimde karnım çok büyüdü, yada kız kardeşimde benim gibi gebeliğinde çok kusardı” ifadeleri duymaktayız. Bu durumlar dışında anne adayının gebelik dönemi boyunca karşılaşacağı önemli sağlık sorunları da ailesinden kalıtsal olarak geçebilir.

Mesela, annesinin gebeliğinde karşılaştığı şekere bağlı (gestasyonel diabet) hikayesi varsa hamileliklerinde aynı durumu yaşama riskleri diğer gebelere göre daha fazladır. Annesi gebeliklerinde iri bebek doğurmuş gebe bayanların benzer şekilde iri bebek doğurma ihtimalleri diğer gebelere göre daha fazladır.

Anneniz gebeliklerinde günü geçmiş doğum yapmış ise bu durum sizde de görünebilir. Yine kalıtsal olarak geçen özelliklerden biri de annenizde yada ailenizin diğer bireylerinde ikiz doğurma hikayesi varsa bu sizde de görülebilir.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu