Yaşam - insan

Siyah giymenin kilo aldıran zararları

Zayıf görünmek için siyah kıyafetleri tercih edenlere sesleniyoruz; dikkat edin de daha çok kilo almayın!

O nasıl iş öyle mi dediniz? Demeyin. Önce bizi bir dinleyin.

Siyah kıyafetlerin insanı daha zayıf gösterdiği bilindik bir gerçek. Vücudu olduğundan daha düz ve daha az kıvrımlı gösteren siyah bir nevi kilo düşmanıdır. Fazla kilo sizin de düşmanınızdır. O halde düşmanınızın düşmanının sizin dostunuz olması hayli doğaldır.

Siyah giymenin kilo aldıran zararları

Bu öyle bir dostluktur ki sürekli berabersinizdir. Zamanla kıyafet seçiminiz siyaha döner. Ünlü modacılar, komedyenler, yönetmenler gibi kapkara bir insan olur çıkarsınız. Kendinizi unutursunuz artık. Herkes “Aaa… Sen kilo mu verdin?” diye diye başlarsınız kilo verdiğinize gerçekten inanmaya. Ardından gelsin kaçamaklar, ekstra kilolar. Kilo arttıkça daha da siyah giyinirsiniz. Kimse görmeyecek olsa da donunuz bile siyahtır artık. Tepkiler yine yanıltıcı olacaktır;

“Hayatım senin nerende fazla var allasen?”

“Aha da buramda, şuramda, ötemde, berimde, her yanımda!”

Demek istersiniz değil mi? Ama diyemezsiniz. Gücünüz yettiğince kiloları saklamaya devam edersiniz.

Siyah giymenin kilo aldıran zararları

Eğer diyorsanız ki benim kilo ile ilgili derdim yok ama siyah giyinmeyi seviyorum, siz de dikkatli olmalısınız. Neden mi? Sürekli kendinizi siyahlar içinde görmek ruhunuzu sıkabilir. Bak aynaya dışın kara, dertlen gamlan için kara. Sıkıntı başlatır insana yedirmeye. Yedikçe şişer, şiştikçe siyaha sığınırsınız. Kilo sorununuz yokken alın görün işte siyah başınıza ne çoraplar ördü.

Giydiniz siyah, oldunuz bedbaht. Çaresi yok mu? Var elbette. Haydi millet, geleceğinizi korumak adına doldurun dolabı beyazlarla!

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu