Faydalı BilgilerListeler

Sivrisinekleri Uzaklaştıran 9 Bitki

Evinizde, bahçenizde vakit geçirirken sivrisinek ısırıklarına her an maruz kalmanın ne kadar sinir bozucu bir durum olduğunu biliriz. Sivrisineklerden korunmak için ilaçlar hem doğaya hemde vücudumuza zarar verir.

İşte bu sebepten bahçenizde, evinizde, dışarıda zamanınızı daha iyi geçirmeniz için tabiat ananın oluşturduğu yöntemlerle doğal yönden kendimizi sivrisineklerden koruyabiliriz. Sivrisinekleri uzaklaştıran 9 bitki ile rahat rahat zaman geçirebileceksiniz.

Sivrisineklerden korunmak için ilaçlar

Limon kekiği

Sivrisinek ısırmalarını %62 gibi bir oranla azaltan ezilmiş limon kekiği yapraklarını deneyebilirsiniz.

Kedi nanesi

İlk başta bu bitkinin adından sadece kedilere özel olduğunu düşünebilirsiniz fakat bu küçük bitki kimyasal sinek ilaçlarına oranla 10 kat daha fazla sivrisinekleri engelliyor. Kedi nanesi ile sivrisinekleri hem ailenizden hemde kendinizden kolayca uzak tutabilirsiniz.

Lavanta

Lavanta çok hoş kokulu bir bitkidir. Bahçenizde bulundurmanızda fayda var. Lavantanın solunum yolu rahatsızlıklarına, halsizliğe, mide bulantısına, kusmaya iyi geldiği bilinir. Lavanta yapraklarından çayda yapabilirsiniz ve sivrisineklerden koruna da bilirsiniz.

Fesleğen

Çok harika bir kokusu olan Fesleğeni mutfağınızda bulundurarak sivrisineklerden korunabilirsiniz.

Melisa

Şifalı bitkiler kategorisinde bulunan Melisa, nane ailesinden olup bir numaralı sivrisinek kovucudur.

Kadife çiçeği

Rengarenk olan Kadife çiçeği, Pyrethrum adlı ürettiği salgıyla sivrisinekleri ve böcekleri uzak tutar.

Limon otu

Bu bitkinin en önemli özelliği insanın kokusunu bastırarak sivrisineklerin size yaklaşmasını önlemektir. Mum yapımında kullanılır.

Sarımsak

Bağışıklığı güçlendiren ve bir çok faydası daha olan bu bitki kokusuyla sizi sivrisineklerden korur.

Biberiye

Araştırmalara göre Biberiye hafızayı güçlendirir ve istenmeyen böcekleri kovar.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu