Faydalı BilgilerListeler

Sivilce İzlerini Geçiren Doğal Tarifler

Aşağıda listelenen bazı etkili doğal ilaçlar akne izlerini hafifletir ve daha açık bir cilt tonu verir. Ancak yapmanız gereken tek şey, sivilce izlerinden tamamen kurtulana kadar günlük olarak bu tarifleri takip etmenizdir.

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu

Sivilce İzleri İçin Limon Suyu

Limon ciltteki yağ tabakasını kurutan ve cildi yenileyen en iyi besinlerden birisidir.

İlgili Makaleler

Limon ve limon suyu cildinizde olan lekeleri çıkartır ve azalmasında önemli rol oynar. Özellikle ciltte oluşan kahverengi lekeler üzerinde çok etkilidir.

Limon ve limon suyu ile yapılan maskeler sayesinde burun üzerinde çıkan siyah noktaların temizlenmesi için kullanılmaktadır.

Pamuk kullanarak sivilce ve sivilce izlerine taze sıkılmış limon suyu uygulayın ve 10 dakika sonra su ile durulayın. Sivilce izlerini yok olana kadar her gün tekrarlayın.

Kuru veya hassas cilde sahipseniz, limon suyunu su, gül suyu, bal veya aloe vera jel ile karıştırın ve sivilce izlerine uygulayın.

E vitamini yağının cildinizi iyileştiren antioksidan ve nemlendirme özellikleri vardır. 2 tatlı kaşığı taze limon suyu, 2 çay kaşığı E vitamini yağıyla karıştırın. Sivilce izlerine düzenli olarak günde 2-3 defa uygulayın.

Sivilce İzleri İçin Aloe Vera

Sivilce İzleri İçin Aloe Vera

Aloe vera, zarar gören cildi onaran ve böylece sağlıklı cildin büyümesini sağlayan doğal bir yumuşatıcı olarak işlev görür. Cildi rahatlatan ve antioksidan özellikleriyle cilt dokusunu yeniler ve sivilce yara izlerini kaldırır.

Jel benzeri bir madde almak için dış aloe vera yaprağını soyun. Yara izlerine uygulayın ve deriyle emilmek için hafifçe masaj yapın. 30 dakika sonra durulayın ve günde iki kez tekrarlayın.

Sivilce İzleri İçin Çay Ağacı Yağı

Sivilce İzleri İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, yara izlerini temizlemek için antibakteriyel, antiseptik ve anti-inflamatuar özellikler sergiler.

1 çorba kaşığı suda (veya herhangi bir taşıyıcı yağda) 3-5 damla çay ağacı yağı karıştırın. Pamuklu bir top kullanarak yaralara uygulayın. Birkaç dakika bekleyin ve su ile durulayın.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu