Faydalı BilgilerListeler

Sitenizin trafiğini organik olarak nasıl yükseltirsiniz?

Sitenizin trafiğini organik olarak nasıl yükseltirsiniz?

Gün geçtikçe artan internet rekabetinde sitenizin organik trafik oranını nelere dikkat ederek ve nasıl artırırsınız?

Kararınızı Verin: Sitenizi Kimler Ziyaret Edecek, Hedef Kitleniz Ne?

Öncelikle bir hedef kitle profili oluşturun; konular belirleyin ve buna uygun içerikler oluşturmaya çalışın.

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, kelime anlamı itibariyle Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Sitenizde bulunan içeriklerin düzeni, sitenizi arama motorları nezdinde değerli kılar ve sitenizin ilk sıralara yükselmesine olanak verir.

Reklamlar

Sitenizi tanıtmanızın en muteber yoluysa reklam vermek. Kaliteli, SEO’su iyi yapılmış sitelere reklamlar, linkler vermeniz, sitenize trafik çekmenizi kolaylaştırır.

Google Reklamları

Google, internet âleminin en fazla kullanılan arama motoru. Google’a vereceğiniz reklam, konusunu araştıran bir meraklıyı sitenize yönlendirmede oldukça etkili olacaktır.

Meta Tags Kullanın

“Meta Tags” olarak da adlandırılan etiketler sayesinde arama motorları, ziyaretçileri sitenize gönderecektir. Hedef kitleye uygun etiket kullanmanız şansınızı artırır.

Özgün Konular – Özgün İçerikler Yazın

İnternette artık değinilmemiş konu kalmamıştır, diye düşünebilirsiniz. Ancak her konuyu yeni cümlelerle ve yeni bakış açılarıyla ele alırsanız, özgün bir içerik oluşturabilirsiniz.

Görsellerinizi Açıklayın

Arama motorları görselleri yorumlayamazlar; onların kime ait olduğunu, neyi anlattığını anlayamazlar. Bunun için de görsellerinize açıklamalar eklemeniz sitenize trafik çekmeniz için oldukça önemlidir.

Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medyada sitenizin linkinin görünmesi veya sitenizdeki bir içeriğin paylaşılması bile binlerce hit getirebilir.

Arama Açıklaması ve Anahtar Kelime Kullanın

Doğrudan SEO konularıdır bunlar. Ancak ayrıca parantez de açmak gerekirse, bir sitenin pasaportu niteliği taşıyan arama açıklaması ve bir yazının künyesi kabul edilen anahtar kelime aslında bir sitenin omurgasıdır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu