HaberlerTürkiye

Şırnak’ta 1 askerimiz şehit oldu

Bir süredir yeni operasyonların başlatıldığı Şırnak’ta 1 askerimiz ne yazık ki şehit oldu. PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırı olayında askerimizin hayatını kaybettiği açıklandı. Olay hakkında yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.”

Teröristlere Operasyonlar Devam Ediyor

Bölgede uzun bir süredir devam eden operasyonlarda birçok terörist etkisiz hale getirilirken birçok terörist de güvenlik güçlerine teslim olmayı tercih etti. Ne yazık ki birçok Türk askeri de bölgede şehit düştü.

Geliştirilen yeni yerli ve milli silahların kullanıldığı operasyonlarda bu sayede daha hızlı ilerleme kaydedilebiliyor. Terörist gruplarını havadan inceleyen ve raporları gönderen insansız hava araçları da askerimizin sahadaki en büyük yardımcılarından birisi. Yerli İHA’lar sayesinde terörist grupları dağlarda yer değiştirirken kolayca tespit edilip imha edilebiliyor. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu