Faydalı BilgilerListeler

Şirkette bir günü keyifli geçirmek için yapılması gerekenler

“Pazartesi sendromu da neymiş? Ben zaten işimi seviyorum” diyenlerdenseniz, ‘iş yerinde geçirilen saatleri nasıl keyifli hale getiririm’ derdiniz yok demektir. Ama hepimiz iş hayatında  ne yazık ki böyle şanslı değiliz. Peki sevdiği işi yapmayan herkes her sabah işe “keşke şirketten biri arasa ve bizim şirketin üstüne meteor taşı düşmüş dese ve işe gitmesem” diye mi düşünüyor? Böyle düşünenlerin sayısı hiç az değil. Bizim naçizane bir kaç teklifimiz ise tam olarak böyle düşünenler için gelsin.

Şirkette dedikodu:

Şirkette dedikodu:

Evet, dedikodu dışarıdan bakıldığında sevimsiz gibi görünse de aslında sizlere dürüstlükten dem vuran departman müdürünüzün karısını aldattığını duymak, sizi ona karşı daha özgüvenli yapabilir. Sizlere karşı yaptığı dürüstlük temalı konuşmalara içinizden “dürüstlüğü senden öğrenecek değiliz dersiniz” olur, biter. Bir de dedikodu işyerinde iyi bir sosyalleşme aracıdır. Tabi siz yine de işi dozunda bırakıp bu dedikodu konularına çok nadir girin, yeter.

Farklı oturma seçenekleri:

Farklı oturma seçenekleri:

Bilgisayar karşısında her gün aynı şekilde oturmaktan sıkıldıysanız, kimsenin sizi göremeyeceği şekilde tek bir bacağınızı kalçanızın altına alarak kendinizi evinizdeymiş gibi hissedebilirsiniz.

İşyerine sevdiğiniz içeceklerden götürmek:

İşyerine sevdiğiniz içeceklerden götürmek:

Eğer şirkette içilen çay, kahve size çok da hitap etmiyorsa, örneğin sıcak bir yaz günü canınız buz gibi bir limonata çektiyse ve şirket mutfağınız bunun için uygunsa, girin limonatanızı hazırlayın ya da evden hazır getirip buzdolabına koyun. Sonra da afiyetle için, deriz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu