Faydalı BilgilerListeler

Sinüzit Hastalığı İçin Şifalı Bitkiler

Solunum hastalığı olaraktanımlanan sinüzit, nefes alamama ve baş ağrısı gibi olumsuz durumları beraberinde getirmektedir. Baskı ve basınç hissi belirtilerinin ön plana çıkmasına sebep olan sinizüt hastalığı , çocuklarda huzursuzluk ve geniz akıntısı problemleri ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır. Eğer sinüzit hastalığını kısa zaman zarfı içinde yenmek isteyenlerdenseniz sizlere önereceğimiz şifalı bitkileri düzenli bir şekilde tüketebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Sinüzit Hastalığı İçin Sarımsak

Doğal antibiyotik özelliğine ev sahipliği yapan sarımsak , vücut direncinin artmasına olanak tanımaktadır. Beden sağlığı için ideal olan sarımsak sinüzit hastalığı tedavisi için oldukça idealdir.

Sinüzit Hastalığı İçin Okaliptüs

Şifalı bitki gurubunda yer alan okaliptüs yağı sinüzit hastalığı için oldukça idealdir. Burnunuzun iç kısmına okaliptüs yağı sürebilirsiniz. Dilerseniz okalüptüs yağı ile nane yağını da karıştırabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu özel karışımı başınızın üst kısmına sürerek ovalayabilirsiniz. Bu uygulama sinüzit hastalığını iyileştirmek için oldukça idealdir.

Sinüzit Hastalığı İçin Papatya

·        2 yemek kaşığı papatya

·        1 litre su

2 yemek kaşığı 1 litresuyun içerisinde harmanlayalım ve kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımımınbuharını 10 dakika boyunca soluyalım.

Sinüzit Hastalığı İçin Limon Suyu

·        1 yemek kaşığı su

·        1 adet limon

Sinüzit hastalığı için 1 adet limon suyunun içerisine 1 yemek kaşığı su ilave edelim. Elde ettiğimiz karışımı burnumuzun içerisine çekelim. Bu işlemi gözlerimizden yaş gelene kadar devam ettirelim.

Sinüzit hastalığına iyi gelen besinlerden biri da ananastır. Oldukça yararlı bir besin olan ananas meyvesi bromelain maddesine ev sahipliği yapmaktadır. Günde 200 gram ananas suyu tüketerek sinüzit hastalığına son verebilirsiniz.

Sinüzit İçin Ebegümeci ve Maydonoz

5 sap maydanoz ile ebegümecini su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı burnumuzdan teneffüs edelim. Bu uygulamayı yaparken başımızın üzerine bir havlu örtelim. Hazırlayacağınız karışımın içerisine dilerseniz kekik de ilave edebilirsiniz. Uygulamaya alacağınız bu özel kür tarifleri kısa zaman zarfı içinde sinüzit hastalığının geri plana alınmasına yardımcı olacaktır. Birbirinden özel şifalıbitkiler ile sinüzit hastalığına elveda demenin zamanı.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu