Doğa - ÇevreListeler

Singapur Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Tropik biriklime sahip ülke olduğu için Uzakdoğu ülkelerinin çoğu gibi Singapur da Muson Yağmurları etkisi altında olduğundan Nisan ve Ekim ayları haricinde gidilip rahatça gezebileceğiniz bir yerdir. Malezya ve Endonezya’nın arasında küçücük bir yere sıkışmış olmasına rağmen şehir-devlet denilen karizma sahibi yerlerden birisidir.

621 km²’lik bir yüz ölçümüne sahip, tıkır tıkır işleyen düzenli, temiz ve gelişmiş bir ülke düşündüğünüz zaman; işte aklınızdaki yer Singapur! Çeşitli devletlerin işgali altında yönetilen ve özgürlüğünü 1965 yılında kazanan ülkenin insanları son derece sevecen ve sıcakkanlı olmakla beraber turistlere karşı da son derece samimi ve alımlı yaklaşmaktalar. 

Şehrin her yerinde insanları yönlendirebilecek levhalar,turunuzu veya gezinizi kolaylaştıracak rehber tabelalar bulunmakta. Ayrıca burada çok farklı kültürden ve medeniyetten insanların yaşadığını söylemek de mümkün.Öyle ki, burada bir Hindu Tapınağı ve bir camiyi aynı sokak içerisinde görmeniz olası. Ve burada insanlar birbirlerine karşı hoşgörülü ve saygılı. Burada herkes kendi dinini istediği gibi rahatça yaşayabilmekte ve ibadetini yapabilmektedir.

Singapur’a Nasıl Gidilir?

Singapur'a Nasıl Gidilir?

Singapur Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Bu yüzden ülkeye Türk Hava Yolları’ndan direkt uçuş seferleriyle seyahat edebilirsiniz. Yaklaşık 11 saat süren yol sonrası, Dünya’nın en modern hava limanlarından birisine iniş yapmaktasınız. Şehrin merkezinden 15 20 dakika uzaklıkta bulunan hava limanından ister özel araç kiralayarak, ister taksiyle ve isterseniz de minibüslerle şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Üstelik ulaşım o kadar da pahalı değil.

Singapur’da Gezilecek Yerler

Singapur'da Gezilecek Yerler

Singapur’un tek yönlü caddesinde yer alan Orchard Road, turistlerin gözde yerlerinden birisi. Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında hayli uygun fiyatlarla sevdiklerinize burayı yansıtan hediyeler alabilirsiniz. Singapur’da bulunan Sentosa Adası Asya’nın en ünlü eğlence alanlarını da içerisinde bulunmaktadır. Burada eşinizle veya arkadaşlarınızla veyahut kendiniz eğlenceli vakit geçirip yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

Singapur Asya Medeniyetler Müzesi

Singapur Asya Medeniyetler Müzesi

Eğer siz de Asya kültürünün heykellerini, geleneksel kıyafetlerini, görkemli tarihini tanımak istiyorsanız mutlaka Asya Medeniyetler Müzesi‘ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Singapur Little India

Singapur Little India

Singapur’un bu bölgesinde kendinizi Hindistan’da gibi hissedeceksiniz. Burada Hindistan’a özgü baharat, kumaş, takı ve gümüş satıcıları bulabilirsiniz. Burada meşhur Hintli falcılara da rastlamanız mümkün.

Singapur Çin Mahallesi

Singapur Çin Mahallesi

Çin Mahallesi‘nde de tıpkı Little India bölgesinde olduğu gibi kendinizi Çin’e gitmiş gibi hissedecek ve Çin kültürüne özgü her şeye burada göz atabileceksiniz. Çin’e özgü baharatlar, el sanatları, yemekler, takılar ve giysileri satın alabilirsiniz. Ayrıca Çin’in meşhur şifalı otlarını, bitki çaylarını ve masaj yağlarını satın alabilirsiniz.

Singapur Gezi Rehberi

Singapur’da neler gezilir ve diğer genel bilgiler için Singapur Gezi Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu