HaberlerListelerSinema

Sİnemalardayken Kaçırılmaması Gereken Film: First Man


First Man

James R. Hansen’in aynı adlı romanından uyarlanan film, aya çıkan ilk insan ABD’li Neil Armstrong’un hayatını anlatıyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda  La La Land’le Oscar’ı evine götüren Damien Chazelle bulunuyor. Yönetmen ilk iki filminin aksine  kendisinin yazmadığı bir senaryoyu filme aktarıyor. 

Dunya dışı yaşamı keşfetme noktasında atılan en önemli adımların belki de en büyüğünü gerçekleştiren Neil Armstrong’u sadece bu yönüyle değil aile yaşamı ve kişisel hayatıyla da izleyebileceğimiz filmde baş karakter Neil Armstrong’u, Hollywood’un tanınan yüzlerinden Ryan Gosling canlandırıyor. Neil Armstrong’un karısı Janet rolünü ise The Crown ile Golden Globe kazanmış  Claire Foy canlandırıyor. Filmde yan rollerde ise Kyle Chandler, Corey Stoll, Jason Clarke gibi başka filmlerde de rastlamış olabileceğiniz tanıdık simalar var.

İlk iki filmde müzik teması üzerinden giden yönetmen Damien Chazelle, bu filmi de önceki filmlerinde beraber çalıştığı Justin Hurwitz’e emanet etmiş. Yani izleyenler buradan da hayal kırıklığına uğramayacağını garanti edebilirim.

İlgili Makaleler

Son olarak filmin bir kesminin IMAX kameralarla çekildiğini ve imkanınız varsa bu filmi IMAX formatında izlemeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu