HaberlerListeler

Sinema salonlarında perde yerini LED ekranlara bırakıyor

10.3 Metrelik dev LED ekran

10.3 Metrelik dev LED ekranDonanımhaber

Şimdiye kadar sinemalara gittiğimizde kocaman bir perdeye projeksiyon cihazıyla yansıtılmış filmleri izliyorduk. Bununla ilgili bir çok yatırım yapılmış ve IMAX vb. sinemalar ortaya çıkmıştı. Şimdi ise Samsung Cinema Screen ile bu alışkanlığı tamamen değiştirmek istiyor. Samsung ürettiği dünyanın ilk LED sinema ekranının tanıtımını gerçekleştirdi.

Samsung tarafından uzunca bir süredir toplantı ve konferans salonlarında kullanılması için projeksiyon perdesinin yerine geçecek LED ekran denemeleri gerçekleştiriyordu. Bu çalışma içerisinde kazandıkları tecrübelerle birlikte işi biraz daha büyüterek sinema salonlarında Led ekran denemelerine başladılar. Tahmin edebileceğiniz gibi ilk denemeler için kendi ülkesi olan Güney Kore seçildi.

Güney Kore’de ki Lotte Sinemalarının bir salonunda yapılan denemelerde kullanılan LED ekran 10.3 metre büyüklüğe sahip ve 146fL parlaklık sunarak piyasanın en iyisi olma özelliğine sahip konumda. Ayrıca ekran 4096×2160 pixel çözünürlüğüyle birlikte normal bir sinema ekranından 10 kat daha parlak olduğunu söyleyebiliriz.

En parlak ekranlı sinema

En parlak ekranlı sinema

Ekran parlaklığı olarak sinemayı zirveye çıkaran Samsung bunun yanında 4K HDR teknolojisini de kullanarak en derin siyah, en iyi renkler ve en berrak beyazı elde etmeyi başarmış. Sinema ses sistemi olarak da LED ekran çevresinde Harman hoparlörler yer alırken, JBL’in geliştirdiği Sculpted Surround ses sistemi ile sesi bütün salona en gerçekçi halde dağıtmayı başarıyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu