TürkiyeDünyaHaberler

Simpsonlar 6 Şubat 2023 Kahramamaraş depremini bildiler mi?

Sosyal medyada oldukça fazla paylaşılan ve Simpsonlar dizisinin bir bölümünde Kahramanmaraş depreminden bahsedildiğine dair video ve görüntüler paylaşıldı.

Sosyal medyada oldukça fazla paylaşılan ve Simpsonlar dizisinin bir bölümünde Kahramanmaraş depreminden bahsedildiğine dair video ve görüntüler paylaşıldı. Bu paylaşımla birlikte yeniden komplo teorileri de gündeme gelmeye devam ediyor.

Özellikle son günlerde depremi ABD’nin savaş gemisi tarafından yapıldığına inananların sayısında artış olurken, şimdide Simpsonlar dizisinin bir bölümüne air görüntler gündemde yerini aldı.

Aşağıdaki video ile böyle bir komplo teorisi paylaşılmaya devam ediyor.

Fakat Simpsonların 16.sezon Mobile Homer isimli 13.bölümünde ilgili yeri izleyince konunun pek alakalı olmadığı, Geminin kaptanının aslında Kuzeyde Bir Yer” dizisinin ilk sezon DVD’lerini Kahramanmaraş’a yetiştirmek zorunda olduklarından bahsettiği görülüyor.

Yani özetlersek aslında bahsedilenle, görüntülerin hiç bir alakası yok sadece küçük bir tesadüf. Dizide deprem ile ilgili bir söylem olmadığı gibi, Türklere hakaret var diyebiliriz.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu