HaberlerTürkiye

Simitçinin Elinde Kalan Tüm Simitleri Alan İş Adamı İşin Aslını Anlattı


Hayırsever bir iş adamı akşam evine dönerken İstanbul Şişli’de yaşlı bir simitçi amcaya denk geliyor ve elinde kalan bütün simitleri satın alıyor. O anları ve simitçinin mutluluğunu cep telefonundan videoya çekerek kendi çevresiyle paylaşıyor ancak o anlar sosyal medyada milyonlarca kez izlendi. Hatta video Dünya çapında ingilizce alt yazılara çevrilerek paylaşıldı ve dünyada izlendi.  

“YÜZÜNDEKİ İNSANLIĞI O KADAR ÇOK FAZLA HİSSETTİM Kİ…” 

O anları anlatan iş adamı simitçiyle denk geldikleri gün üşütüp hasta olduğunu ve üşümenin ne demek olduğunu çok iyi anladığı bir günde yaşlı adamı gördüğünü söylüyor. Yaşlı adamın masumiyeti ve insanlığından etkilenip aracıyla yanına yaklaşıp önce ne kadar simiti olduğunu soruyor ve ne kadar tutacağını soruyor. 45 TL diyen simitçiye 50 TL veriyor, daha fazla verseydi karşı tarafın rencide olacağından çekiniyor. 


“NEDEN İYİLİĞİN BİR AKIMI OLMASIN DEDİM” 

Yaşlı adamın mutlu olduğunu, hatta simitleri nereye koyacağını düşündüğünü ileten iş adamı. ‘Acaba simitleri koyacak bir yer bulamazsak almaktan vazgeçer mi’ diye simitçinin endişelendiğini ve bunuda kendisinin anladığını en kötü ihtimalle arabanın üstüne koydurtacaktım dedi. Sözelerine devam edem hayırsever iş adamı, herkesin bir akım başlattığını iyilik akımınıda kendisinin başlatmak istediğini söylüyor. İlk defa böyle bir şey yapmadığını özellikle akşamları bu gibi satıcıların elinde kalan son ürünleri toplu olarak satın aldığını ve kendince böyle bir akımı olduğunu söylüyor.

Link etme kampanyalarına mağruz kalan ve bundan yakınan iş adamı videoyu yayınlamasının sebebini anlatarak, “Ben bunu sosyal çevremde arkadaşlarıma atmak istedim örnek olsun diye. Fakat bu çığ gibi büyüyerek yaklaşık 40 milyon kişiye ulaştı. Ondan sonra Dünyaya yayıldı. Bu bence dünyada ve Türkiye’de bir akım oluşturdu. İnsanlar artık bana gelen mesajlarda biz böyle bir şeyin olduğunu unutmuştuk dediler” şeklinde belirtti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu