Gezi RehberiListeler

Seyşeller’de Gitmeniz Gereken 3 Yer

Seyşeller vizesiz seyahat edebileceğiniz Hint Okyasu'nda bulunan bir takım ada ülkesi bir gün yolunuz düşerse görebileceğiniz 3 muazzam yeri açıkladık.

Seyşeller Hint Okyanusunda bulunan irili ufaklı 100’ün üzerinde adadan oluşan doğa harikası bir Afrika ülkesi. Nüfusu ortalama 92 bin kişiden oluşur ve nüfusunun %60′ genç nüfustur. Seyşeller’de konuşulan dil Fransızca, İngilizce ve Seyşeller Kreyolu’dur. Seyşeller’in para birimi Seyşeller Rupisi’dir ve 1 Rupi yaklaşık 0,28 Türk Lirası’na denk gelmektedir.

Ekonomik anlamda tarım ve turizm genel gelir kaynaklarıdır. Muz, tatlı patates, kokonat ve nişasta ihracatı yapılmaktadır. Seyşeller ılıman bir iklime sahiptir ve düzenli olarak yağış alır ve  dünyaca ünlü plajları ile göz kamaştırmaktadır.

Bu ülkeye gidebilmeniz için vize almanız gerekmez aynı zamanda önceden rezervasyon ile ucuza konaklama yapabilirsiniz. Sizi zorlayacak tek şey uçak bileti fiyatlarıdır. Seyşeller’de gidebileceğiniz yerler.

Curieuse Adası

Curieuse Adası
Curieuse Adası

Seyşel adalarına 3 kilometre uzaklıkla granit bir adadır. Kırmızı toprağı ve Mer Palmiyeleriyle ünlüdür. Curieuse adası 1829 yılında cüzamlıların karantinaya alındığı bir adaydı. İlk kez Fransızlar tarafından keşfedildiği düşünülmektedir. Adada doğal yaşamın izlerini görmeniz mümkündür. Kaplumbağalar ve hiç bir yerde göremeyeceğiniz kuş türleri ile keşfedilmeyi bekleyen bir ada.

Aride Adası

Aride Adası
Aride Adası

Aride adası birkaç kişilik nüfusa sahip küçük granit adalardan biridir. Dünya’da görebileceğiniz dokunulmamış ender bölgelerden biridir. flora ve faunalarıyla ünlüdür. Birçok kuş ve çiçek türü mevcuttur. Ada etrafında tekne ile gezintiye çıkabilir dalış yapabilirsiniz.

Mahe Adası

Mahe Adası
Mahe Adası

Mahe adası Seyşellerin en büyük adalarındandır. En çok turist çeken bölge burasıdır. Tropikal iklimi, kristal denizi el değmemiş plajları ile bir turizm cennetidir.

Sonuç

Seyşeller doğa ve yaz turizmi için gidebileceğiniz en güzel yerlerden. Çok çeşitli konaklama imkanları birbirinden güzel adaları sahilleri Dünya’nın hiçbir yerinde bulunmayan doğal güzellikleri bitki ve hayvan çeşitliliği ile Seyşeller’de tatil yapmak sizin için unutulmaz bir deneyim olur.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu