EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Sessiz Bir Müzisyen; Minik

BKM’nin Sevilen Yüzü

BKM'nin Sevilen Yüzü

5 Kasım 1977’de Ankara’da doğan Özer Atik, 8 yaşımdan beri İstanbul’da Kadıköy’de yaşıyor. Özel Doğuş Lisesi’ni 1995 yılında bitirdikten sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdi ve 2001 yılında mezun oldu.

Eğtim Şart; Part Time Olarak Müzik Öğretmenliği Yaptı

Eğtim Şart; Part Time Olarak Müzik Öğretmenliği Yaptı

Profesyonel müzik çalışmalarına 1996 yılında tiyatro için özgün sahne müzikleri besteleyerek başlayan serüvende Hadi Çaman Tiyatrosu’nda “Dostum” (çocuk oyunu) ve “Kelebekler Özgürdür” adlı oyunları müzikledikten sonra kısa bir süre Barış Oyuncuları ve Tiyatro Alkış’ta aranjör, ensturmanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştı. Tüm bu yıllar süresince part time olarak müzik öğretmenliği yaptığını da belirtiyor.

Otobiyografisini Kaleme Aldı

Otobiyografisini Kaleme Aldı

Kendi otobiyografisini kaleme alan Atik, 2004 – 2005 sezonunda Beşiktaş Kültür Merkezi’nin sahneye koyduğu ilk çocuk oyunu olan “Palyaçolar”ın müziklerini yaptım, takip eden sezonda yine B.K.M için “Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” adlı oyunun özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştım. Türkiye’nin önde gelen bir çok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri ürettim. Gökhan Gürek’le birlikte “Nazım Hikmet Belgeseli” ve “Operasyon Cennet” adlı televizyon filminin müziklerini besteledim diyerek başarının sırrının çalışmak olduğunu gösteriyor.

Yok Böyle Birşey

Yok Böyle Birşey

Şarkı formunda beste çalışmalarımna 1990’lı yılların başında başladı. Bu eserlerini televizyonda ilk kez 2007 – 2008 sezonunda  “Komedi Dükkanı” show programında seslendirdi. Kısa bir süre içerisinde izleyicilerden gelen ve giderek artan olumlu tepkiler neticesinde şarkılarını bir albümde toplamaya karar verdi. Prodüktörlüğünü Tolga Çevik’in yaptığı ilk albümümü “Yok Böyle Bir Şey”in stüdyo çalışmalarına 2008 yılının ocak ayında başladı. Geçen bu süreç içerisinde şarkıları video paylaşım sitelerinde sıkça izlenmeye başladı. Stüdyo çalışmalarında mümkün olduğunca akustik bir sound yakalamak için çaba gösterdi ve neredeyse tüm sazlar canlı olarak ülkemizin çok kıymetli müzisyenleri tarafından çalındı. ( Volkan Öktem, Grup Gündem, Ozan Bayraşa, Hakan Beşer, Bora Gürel, Halil İbrahim Işık, Ozan Gürhan, Gökay Gökşen) Albümdeki tüm şarkıların aranjörlüğünü üstlenen Yuri Ryadchenko ile birlikte, televizyonda yalnızca gitar eşliğinde seslendirdiği şarkıların dokusunu bozmamak için büyük bir titizlikle çalıştığını ifade ediyor.

Aldı Yorumlardan Bahsederken

Aldı Yorumlardan Bahsederken

Geride bıraktığımız süre içerisinde dinleyicilerden aldığım yorumlarda en sık karşıma çıkan cümleler “sanki benim hislerimi anlatmışsınız, benim duygularımı ifade etmişsiniz, bu şarkıyı benim için yazmışsınız” gibi, insanların şarkılarımı sahiplendiğini  belirten ifadelerdi. Bunun sebebini şarkılarımın hep yaşanmış gerçek öyküleri anlatmasıyla izah edebilirim. Dinleyiciyi yakalayan, onların yüreklerine dokunan şarkılar; yaşanmış öyküleri anlatan şarkılardır. Ne mutlu ki bana, bu güne kadar hep samimiyetle ve yalnızca gerçek öyküleri ezgilerle buluşturdum. Ve bu öyküler hayatın bir safhasında mutlaka hepimizin başından geçen, içinde bulunduğumuz öyküler. Benim şarkılarımda insanların kendisinden bir şeyler bulmasının  ve yazdığım sözlerin bu denli ön plana çıkmasının sebebinin  bu olduğunu düşünüyorum. Şimdiki hedefim şarkılarımı daha fazla insana dinletebilmek. Bu albüm bu amaca aracı olması için, şarkılarımın şarkılarımız olabilmesi umuduyla yapıldı. Umarım hedefine ulaşır.

Sesini Merak Edenler İçin

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu