Faydalı BilgilerListeler

Sermayesiz Yapabileceğiniz Basit 10 İş Fikri

1. Satış Ortaklığı Yapın

Satış Ortaklığı Yapın

Satış ortaklığı kelimesini internet ile ilgilenen birisiyseniz büyük ihtimal duymuşsunuzdur. Duymuş olsanız bile ben yine biraz ayrıntıya girerek açıklama istiyorum. Sermayesiz iş fikirleri arasında bulunan satış ortaklığı başka bir firmanın ürünü satarak gerçekleşir. Yani siz başka bir firma ile anlaşıyorsunuz ve onun ürününü belirli bir fiyata satıyorsunuz. Satış ortaklığının en güzel özelliklerinden biri ise sattığınız üründen belirli bir komisyon alabilmeniz.

İlgili Makaleler

2. Makale Yazarlığı Yapın

Makale Yazarlığı Yapın

Sermayesiz iş fikirleri arasında bulunan makale yazarlığı ile aylık 500-1000 lira arasında gelir elde edebilirsiniz. Çeşitli forumlar veya ajanslar aracılığıyla herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan ek gelir elde edebilirsiniz.

3. Bilginiz En İyi Sermayenizdir!

Bilginiz En İyi Sermayenizdir!

Sermayesiz iş fikirleri denilince akla gelmesi gereken kesinlikle bilgi oluyor. Bilginizi satarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Eğer bilgisayar konusunda bilginiz varsa yakın arkadaşlarınızın bilgisayarlarını tamir ederek para kazanabilirsiniz.

4. Logo Tasarlayın

Logo Tasarlayın

Eğer yaratıcı bir kişiliğe sahipseniz sermayesiz iş fikirleri arasında logo tasarlamakta bulunuyor. Yapacağınız yaratıcı logo tasarımlarıyla aylık belirli bir para kazanabilirsiniz.

5. Su Satın

Su Satın

Su satmak mı? Şaka yapıyorsun galiba dediğinizi duyar gibiyim. Ancak su işinde gerçekten çok fazla kar oranı bulunuyor. Yaz aylarında uygun fiyatlara 500 ml su alarak 2-3 kat daha fazla fiyata satabilirsiniz.

6. Blog Açın

Blog Açın

Sermayesiz iş fikri denilince blog açmakta mantıklı bir seçim oluyor. İlgi duyduğunuz ve belirli bir popülerliği bulunan blog açarsanız belirli bir zaman sonra ek gelir elde edebilirsiniz.

7. Özel Ders Verin

Özel Ders Verin

Hangi derste iyisiniz? İlgili olduğunuz ve yeterli bilginiz bulunduğu derslerde özel ders vererek ek gelir elde edebilirsiniz.

8. Video Çekin

Video Çekin

Sermayesiz iş kurmak konusunda verebileceğimiz bir diğer ipucu video çekmek oluyor. Youtube gibi video servisleri çektiğiniz videolara reklam verme imkanı sunarak size ek gelir imkanı sunuyor.

9. Sosyal Medya Danışmanı Olun

Sosyal Medya Danışmanı Olun

Büyük firmaların sosyal medya hesaplarını yöneterek ek gelir elde etmekte mümkün. Sermayesiz ne iş yapabilirim sorusuna cevap verebilecek iş fikirlerinden biri ise sosyal medya danışmanlığı oluyor.

10. Kıyafet Tasarımları Yapın

Kıyafet Tasarımları Yapın

Sermayesiz iş fikirleri arasında bulunan kıyafet tasarlamak gelir elde etmek açısından oldukça iyi bir seçenek oluyor. Evde kıyafet tasarımları yaparak kolay şekilde para kazanabilirsiniz. Yaptığınız tasarımları instagram gibi sosyal medya hesapları üzerinden tanıtarak takipçi kitlenizi arttırabilirsiniz.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu