Faydalı BilgilerListelerTeknoloji

SEO Hizmetleri

Seo Hizmetleri nelerdir? danışmanlık, arama motoru optimizasyonu, editörlük, planlama, site içi-dışı SEO olmak üzere tüm ihtiyaçları sıraladık.

Tamseo profesyonelliğinden yararlanarak işine kârlı bir yatırım yapmak isteyen müşterilerimize; kalıcı başarı vaat eden, geniş içerikli, faaliyet alanına uygun, sitenin rekabet gücünü maksimum seviyeye çıkarak SEO hizmetleri sunuyoruz. SEO hizmetlerimiz; danışmanlık, arama motoru optimizasyonu, editörlük, planlama, site içi-dışı SEO olmak üzere tüm ihtiyaçlara yanıt verecek nitelik ve niceliktedir.

Sunduğumuz SEO hizmetlerinden genel başlıklar halinde bahsetmemiz gerekirse;

  • Site-içi optimizasyon (On-Page SEO)
  • Link inşası
  • İçerik Yönetimi
  • Anahtar Kelime Stratejisi Belirleme
  • Rakip Site Analizi
  • Backlink Profil Analizi ve Temizlik
  • Raporlama

Site-İçi Optimizasyon

Yeni bir müşteriyle anlaşmaya vardığımızda hemen kolları sıvayarak, işe site içi optimizasyondan başlamaktayız. Bugünün teknolojisine uygun, hatasız, güncel SEO yönergelerine uygun, kod ve link hataları bulunmayan bir web sitesi yapılan çalışmalardan da çok daha kısa sürede ve daha etkili şekilde yanıt alınmasını sağlar. Sitedeki bu ve benzer hataların giderilmemesi halinde yapılan çalışmalar etkisiz kalmanın da ötesinde, tamamen boşa gidecek veya kısa süreli yükseliş sağladıktan sonra hızlı düşüşlere neden olacaktır. Tamseo olarak kendi yazılım ekibine sahip olmayan müşterilerimize, açık kaynak kodlu bir web sitesi kullanmaları durumunda hem güncelleme hem de raporlama konusunda yardımcı olmaktayız.

SEO çalışmalarının kalbi olan ve bizim de ekip olarak oldukça deneyimli olduğumuz site-içi optimizasyon konusunda, müşterilerimize tüm sorunların giderilmesi için destek ve tavsiye vermekteyiz. Çalıştığımız bazı projelerde ne yazık ki web sitesindeki hatalar o kadar fazla oluyor ki, maalesef tüm bu hataların kısa süre içinde giderilmesi mümkün olmuyor. Ne var ki, bu gibi durumlarda da deneyimimiz ve tüm enerjimizle sitenizde hataların giderilmesi için elimizden geleni yapmaktayız.

Site-İçi Optimizasyon

Backlink Profil Analizi ve Temizlik

Site-içi SEO çalışmalarının tamamlanmasıyla web sitesindeki hatalar giderildikten veya site yapısı daha da iyi hale getirildikten sonraki adım, backlink profili analizidir. Birkaç aylık sitelerin backlink profili “çoğu zaman” neredeyse tamamen temiz olduğundan temizlik işlemi gerekmemek veya bu işlem çok kısa bir sürede halledilmektedir. Ancak geçen yıllar içinde hatalı çalışmalar yüzünden binlerce link alan ve bunların çok büyük bir bölümü de kalitesiz olan sitelerin analiz ve temizlik işlemi çok daha uzun sürmektedir.

Google Webmaster Tools başta olmak üzere Majesticseo, Open Site Explorer ve Ahrefs gibi analiz araçlarının profesyonel sürümlerini kullanarak web sitenizin backlink profil analizini mümkün olduğunca kısa bir sürede tamamlamaktayız. Anchor text yani link aldığınız anahtar kelimelerin yoğunluğunun ölçümünü de yaparak, web sitenizin backlink temizleme işlemine başlarız.

Sunduğumuz hizmetlerin önemli bölümlerinden biri olan backlink profil analizi ve temizlik işlemlerinde; link aldığınız anahtar kelimelerin yoğunluğuna bakmakta, sitenize gelen “tüm bağlantıları tek tek” incelemekte, aldığınız backlinklerin sahibi olan web sitelerinin kalitesini denetlemekteyiz. Yani bu analiz ve temizlik işleminde tüm backlinklerinize büyüteç tuttuktan sonra tüm bu linkleri iyi kötü şeklinde işaretleriz.

Kalitesiz linklerin belirlenmesinin ardından müşterilerimize bu linklerin neden “kalitesiz” olarak isimlendirildiğini ve siteye ne şekilde zarar sağlayabileceğini izah etmekteyiz. Link Reddetme Aracı’nı kullanarak sitenizin backlink profilini temizlemekte ve çalışmaya devam ettiğimiz süre boyunca bu temizlik işlemini düzenli periyotlar ile tekrarlamaktayız.

Rakip Site Analizi

Rakiplerinizi ne yaptığından haberdar olmadan, uzun vadede başarılı olmanızı sağlayacak bir SEO stratejisi belirleyemez ve dolasıyla yaptığınız çalışmalardan da arzu ettiğiniz faydayı göremezsiniz. Sitelerin analizi ve düzenli bir şekilde takip edilmesi ve SEO çalışmalarının niteliğinin öğrenilmesi, web sitenize nasıl bir çalışma yapılması gerektiğinin belirlenmesini sağlar.

Sizi ilgilendiren kelimelerde Google’da üst sıralarda yer alan sitelerin tamamını rakip olarak belirlemeniz, aslında rasyonel anlamda size herhangi bir fayda sağlamaz. Rakibinizi doğru seçmeniz, SEO çalışmalarıyla ne elde edeceğinizi belirleyecektir. Maalesef bazı siteler legal olmayan, son derece agresif uygulamalar ile Google sıralamalarında kendine üst sıralarda yer bulabiliyor. Ancak bu siteler, sabun köpüğü misali kısa süre sonra arama sıralarından tamamen yok oluyor.

Yanlış rakip belirlemeniz ve bu şekilde illegal yöntemlerle yükselen sitelerin üstünde yer almak için sizin de benzer yöntemler izlemeniz, aylarca emek verilen ve ciddi rakamlar harcanan çalışmaların tamamen boşa gitmesine neden olacaktır. “İstikrarlı” bir şekilde çalışma yapan, kullanıcılara fayda sağlayan ve uzun süredir üst sıralarda yer alan siteleri rakip olarak belirlemeniz gerekir. Tamseo olarak rakip site analiziyle, sitenizin nasıl fark yaratacağını belirlemekte ve bu doğrultuda çalışma stratejileri oluşturmaktayız.

Anahtar Kelime Stratejisi Belirleme

Sitenizin mevcut durumuna ve rekabet gücüne göre en kısa sürede ve en fazla yarar sağlayacak anahtar kelime stratejilerini belirlemekteyiz. Sitenize asgari sürede azami düzeyde başarı sağlayacak yani size en fazla kâr sağlayacak kelimeleri belirler ve raporlarız.

Tek kelimelik, yüksek arama hacmine sahip olan anahtar kelimeler henüz yolun başında olanlar için en cazip alternatif olsa da, maksimum karlılık sağlayacak kelimeler çok daha farklı olabilir Tamseo ekibi olarak anahtar kelime stratejilerini “sitenize en çok trafik çekecek kelimeleri değil, en fazla satış yapmanızı sağlayacak kelimeleri” düşünerek belirlemekteyiz. Web sitelerinin mevcut rekabet gücüne bağlı olarak başarılı olacakları kelimelerin yapısı da değişir. Tek kelimelik, çok fazla aranan ancak çok yoğun da rekabet yaşanan anahtar kelimelerde yeni açılmış sitelerin kısa sürede başarılı olması çok zordur.

Asla gerçekleşmeyecek kısa vadeli hedefler uğrunda boşa kürek çekmektense, bize başvurmanız ve doğru anahtar kelimelerle SEO çalışması yaptırmanız çok daha kârlı bir tercih olacaktır.

Anahtar Kelime Stratejisi Belirleme

İçerik Yönetimi

İçerik, internet kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesinin en önemli sebeplerinden biri ve belki de en önemlisidir. Yani kısaca içerik her şeydir… Google ne sıklıkla büyük ölçekli algoritma güncellemelerine giderse gitsin, web sitelerinin içeriğine verdiği önem asla ama asla değişmez!

Zengin kelime yapısına sahip, “tamamen özgün”, kullanıcılara fayda sağlamayı hedefleyen, güncelden bahseden, insanların dikkatini çekebilecek ve binlerce kullanıcının kendi isteğiyle paylaştığı yani viral içerik haline dönüşen içerikler üreten siteler her daim başarılı olur.

Kendi editöryal ekibi olmayan müşterilerimize “nitelikli” içerik oluşturma ve yönetimi konusunda da yardımcı olmaktayız.

Link İnşası

Müşterilerimizin sitelerinin site-içi optimizasyonunu ve backlink temizliğini bitirdikten, rakip analizleri tamamladıktan sonra giriştiğimiz link inşası SEO çalışmalarının efektifliğini belirleyen önemli bir faktördür. Sosyal medya ağırlıklı ve tamamen organik bir link inşası anlayışına sahip olan ekibimiz, markanızın değerini ve sitenizin de güvenilirliğini arttıracak çalışmalar yapmaktadır. Düzenli çalışmalarla sitenizin link inşası günden güne daha da güçlenerek, arama sıralamalarında artan bir ivme ile yükselişe geçmenize yardımcı olmaktadır.

Raporlama

Uzun vadeli stratejiler oluşturarak, belirlenen çalışma planlarını adım adım uygulayan Tamseo size hiçbir zaman çok kısa sürede sayfalarca yükselmenizi sağlayacak garantili çözümler vaat etmez. Zira yaptığımız SEO çalışmalarının etkisi sitenize eşzamanlı olarak yansımaz ancak anlık raporlama ile yaptığımız değişiklikleri takip edebilirsiniz.

Ekibimiz yapılan tüm çalışmaları size raporlayarak, sitenizin mevcut durumu hakkında eşzamanlı olarak bilgi edinmenizi sağlar. Raporlama hizmetlerimizden pratik ve hızlı bir şekilde yararlanmanız için özel bir sistem izleyen ekibimiz, bu sistem sayesinde her iki tarafın da birbiriyle dilediği zaman iletişim kurmasını sağlar.

Bu sayede Tamseo ekibiyle dilediğiniz zaman iletişim kurabilir, ekibin sitenizle ilgili tavsiyelerinden anında haberdar olabilir, yapılan çalışmaları da kısa ya da uzun vadeli olarak takip edebilirsiniz. Raporlama sistemimiz sayesinde yaptığınız ödemenin, sitenize çalışma olarak nasıl geri döndüğünü de rahatça öğrenebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu