Faydalı BilgilerListeler

Selülitlere Karşı Doğal Çözüm Yeşil Çay


Yeşil çayın kadınlar tarafından en çok kullanılan ve en beğenilen faydası ise cildi güzelleştirmesidir. Yeşil çayın içinde bulunan antioksidan sayesinde cildi temizlemenin en bitkisel yoldur. Yeşil çay cildi temizler, tazeler ve ciltte sağlıklı bir görünüm oluşturur. Bir de yeşil çay kolejen üretimi sağlar. Bilindiği üzere kolejen ciltteki yaşlanma belirtisi olan kırışıklığın baş düşmanıdır. Daha kırışıklıklar başlamadan güç içerisinde üç bardak yeşil çay tüketimi cildimizde ki kırışıklıklarımızın olmasını da önlemektedir. Sabah uyandığımızda yorgun gözlerle ve ya şişmiş gözlerle karşılaşabiliriz bu karşılaşmaya en iyi çözüm pamuğu yeşil çaya bandırıp yeşil çaylı pamuğu gözlerimize pansuman yöntemi ile uygulayabiliriz. Bu uygulama göz altlarımız da ki morluğu ve şiş görüntüyü giderecektir.

Kafein tüketiminden dolayı bacaklarımızda oluşan selüliti engelemekte yeşil çay mucizevi bir yöntemdir. Yeşil çay ayakta durmaktan oluşan bacaklarımızda ki varisi önler. Ayrıca fazla tuzdan veya başka bir sebepten vücuda şişlik veren ödemi dağıtmanın en iyi oludur yeşil çay. Yeşil çayın gözle görülen ciltte ki bütün rahatsızlıklara faydası vardır. Bu sayede yeşil çay daha sağlıklı ve genç bir görüntü sağlar. Ek olarak yeşil çayın damar kalitesini yükseltmesi gözden kaçırılmaması gereken bir faydasıdır.

Kafein tüketiminden dolayı bacaklarımız da oluşan selüliti engellemekte yeşil çay mucizevi bir yöntemdir. Yeşil çay ayakta durmaktan oluşan bacaklarımız da ki varisi önler. Ayrıca fazla tuzdan veya başka bir sebepten vücuda şişlik veren ödemi dağıtmanın en iyi yoludur yeşil çay. Yeşil çayın gözle görülen ciltte ki bütün rahatsızlıklara faydası vardır. Bu sayede yeşil çay daha sağlıklı ve genç bir görüntü sağlar. Ek olarak yeşil çayın damar kalitesini yükseltmesi gözden kaçırılmaması gereken bir faydasıdır.

İlgili Makaleler

Başta belirttiğimiz gibi yeşil çay yüksek miktarda antioksidana sahiptir. Antioksidan, yaş yükselmesinden ve güneşten ciltte oluşan lekeleri yok etmekte en büyük silahtır. Demlemiş olduğunuz yeşil çaya yarım limon suyu sıkarak yaşlanmayı durduran kürünüzü evinizde zahmetsiz olarak hazırlayabilirsiniz.

Selülit yaygın olarak kadınlarda görülen ciltteki deformedir.

Selülit neden olur?

  • Selülit hamilelikte alınan kilolarla, kadınlarda görülen ergenlikte ve menopozda horman dengesinin değişmesiyle selülit ortaya çıkmaktadır.
  • Dolaşım sistemi ve sindirim sisteminde görülen rahatsızlıklardan dolayı selülitle karşılaşabiliriz.
  • Fazla kafein tüketimi.
  • Bilinçsizce kullanılan horman ilaçları ve kadın doğum kontrol hapları
  • Düzensiz uyku ve düzensiz beslenme
  • Hareketsizlik
  • Başa çıkılamayan stres
  • Sigara ve alkol bağımlılığı
  • Aşırı dar pantolon ve çoraplar
  • Alışkanlık haline gelmiş bacak bacak üzerine atma hareketi kan dolaşımını engellediğinden dolayı selülite sebep olmaktadır.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu