HaberlerYaşamYaşam - insan

Selfieler sayesinde estetik yaptıranların sayısı arttı

Yılın sözcüğü seçilen selfie, kişinin kendi fotoğrafını çekip paylaşması anlamına geliyor. Çoğu insan bu selfie çılgınlığına kapılmış durumda. Özellikle ünlüler dünyasından, her gün en az bir selfie mutlaka gündeme düşüyor.

Selfie, sayesinde estetik yaptıranların sayısı da çoğaldı.

Selfie, sayesinde estetik yaptıranların sayısı da çoğaldı.

Selfie çekip paylaşan insanların, değişik açılardan baktıkları için kendi kusurlarını net olarak fark etmeleri kişiyi estetiğe yöneltiyor. Burunlarının, dudaklarının ya da göğüslerinin güzel gözükmediğini savunan kişiler, soluğu estetik merkezlerinde alıyorlar. ‘Aslında elmacık kemiklerim çok güzel fakat gülerken maymuna benziyorum.’ tarzında bahanelerle gittikleri cerrahlardan, bazıları harika sonuçlarla dönerken bazıları eli boş dönüyor hatta bazıları da gerçekten maymuna benziyor. Ayrıca selfie çekmeye istekli olmayan bir azınlık da var ülkemizde. Kendini güzel bulmayan bu azınlık da, selfie çeken arkadaşlarının yanında eziklik hissettikleri için, estetik yaptırma eğilimine giriyorlar. Kredi kartına yapılan onlarca taksit seçeneğiyle, artık her kesimden selfie meraklısı bıçak altına yatabiliyor. Bunun yanında hali hazırda az da olsa var olan, estetik kredisi veren bankaların sayısı da artacak gibi duruyor.

Estetik cerrahların popülerliğinin zirve yaptığı selfie çılgınlığı dönemi, aslında doktor olarak kendilerinin de hatalarını görmeye olanak sağlıyor. Çok yakından çekilmiş estetikli bir yüzün selfie’sinde, tüm kusurlar ortaya çıkıyor. Estetik ameliyatının başarılı geçip geçmediği, iz kalıp kalmadığı gibi bir çok detay, yüz selfie’sinde görülebiliyor.

En meşhur selfie estetiklerinin başında, enjeksiyon uygulamaları geliyor.

En meşhur selfie estetiklerinin başında, enjeksiyon uygulamaları geliyor.

İlgili Makaleler

Dolgu botokslar ve yağ enjeksiyonları sayesinde göz altı bölgeleri, kaşlar ve dudaklar kişiyi gerçekten mükemmel görüntüye de kavuşturabiliyor. Meme toparlama ve dikleştirme operasyonları da selfie çılgınlarının sıklıkla başvurduğu estetik operasyonlarının ikinci sırasında.

Kısaca estetik fiyatlarından da bahsedersek;

Dudak büyütme : 500 -1500 TL

Kepçe kulak düzeltme : 1500 – 3500 TL

Liposuction : 2000 – 10000 TL

Karın Germe : 3000 – 10000 TL

Burun düzeltme : 2500 – 8500 TL

Alın düzeltme : 3000 – 5000 TL

Leke silme : 1000 – 3000 TL

Meme büyütme ya da dikleştirme : 3500 – 8000 TL

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu