HaberlerTürkiye

Şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu’na saldırı düzenlendi

Ankara’nın Çubuk ilçesinde gerçekleşen Şehit Sözleşmeli Piyade Er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bir grup kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Grup tarafından protesto edilip yumruklarını hedefinde olan Kemal Kılıçdaroğlu, etrafında bulunan güvenlik güçleri ile birlikte bölgeden zorla ayrılabildi. 

Yaşanan saldırı olayının ardından birçok siyaset adamından da mesaj geldi. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den Açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit,  yapmış olduğu açıklamada “Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik menfur saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetin hiçbir türünün demokratik siyasete gölge düşürmesine izin vermeyeceğiz.” sözlerine değindi.

TBMM Başkanı Şentop’tan Açıklama

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’daki şehit cenazesine giriş yapma sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kınayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceği yönünde açıklamalarda bulundu.

Mustafa Yeneroğlu’ndan Olayla İlgili Açıklama

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

“Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Üzgünüm ve kızgınım. Geçmiş olsun. Şiddet dilinin sokakta fiili şiddet üretmesine şaşıracak değilim. Başta biz siyasiler olmak üzere herkesin sorumluluğu büyük. Hep birlikte Türkiye olmanın gereklerine odaklanmalıyız.”

Birçok siyaset adamından Kılıçdaroğlu’na destek mesajı gelirken, polis ekipleri de hala olayın arkasında kimin olduğunu aydınlatmaya çalışıyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu