HaberlerTürkiye

Seçim günü için siber güvenlik önlemleri tamamlanmış durumda

Ülkemizde yapılacak olan 31 Mart yerel seçimleri için hazırlıklar sürüyor. Özellikle de seçimi siber yönden tehdit eden olaylara karşı üst düzey güvenlik önlemleri alınmış durumda.

31 Mart Yerel Seçimleri İçin Tüm Hazırlıklar Tamam

Yarın tüm Türkiye’de girilecek olan yerel seçimler için devletin tüm kademelerinde gerekli hazırlıklar tamamlandı. Oylara ait verilerin online olarak sisteme girildiği için de BTK kurumu ekstra bir hazırlık içerisinde. Verilerin güvenliği ve oyların korunması amacıyla birçok çalışan 31 Mart gecesi nöbette olacak. Bu şekilde seçimlerin tamamen sorunsuz ve şaibesiz bir şekilde geçirilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medya Hesapları Takipte

Bildiğiniz üzere ülkemizde sosyal medya kullanımı en üst seviyelerde. Hemen hemen her yurttaşın bir sosyal medya hesabı bulunuyor. Bu da seçimleri karıştırmak ve yalan haber yaymak isteyen kişiler için biçilmiş kaftan. BTK da tam olarak bu kişileri seçim günü özellikle takibe alarak olası bir yalan haber veya benzeri paylaşımda hesaplarını bloke etmek için uğraşacak. Böylece seçimlerde daha sağlıklı bir internet kullanımı olması hedefleniyor.

Kasırga Yazılımı Devreye Girecek

Seçim günü olası saldırıları önlemek için yeni geliştirilen Kasırga yazılımı devreye girecek. Normal şartlarda 10 gün kadar sürebilecek olan bir işlemi 15 dakikada yapabilen Kasırga, seçim günü ülkemizin siber alanda genel koruyuculuğunu yapıyor olacak. 

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu