Faydalı Bilgiler

Sarımsağın Saç ve Kaşlara Faydaları

Soğan ve pırasa ile çok yakın akraba olan sarımsak, sahip olduğu şifalı yanı ile dikkat çekiyor. Kimisi kokusundan tiksinirken kimisi şifa için saçına ve kaşlarına sürmektedir. Yoksa siz daha önce sarımsağın saç ve kaşlara faydaları hakkında bir şey duymadınız mı? Eğer bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız, hemen şimdi yazının devam bölümüne bakabilirsiniz. Burada aradıklarınız sizleri bekliyor olacaktır.

Sarımsağın Saçlara Faydaları

Mucizevi bir sebze türü olarak ön plana çıkan sarımsak, bünyesinde barındırdığı yararları ile dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi sarımsak, saçlara son derece iyi geliyor. Saçı besliyor ve saç dökülmesine karşı mücadele ediyor. Yapılan araştırmalara göre uzmanlar tarafından öneriliyor. Biliyorsunuz ki sarımsak, kükürt açısından oldukça bol bir bitkidir. Bu da saça çok iyi geldiğini gözler önüne sermektedir. Peki ama sarımsak saçlara nasıl uygulanır, merak ediyor musunuz? O zaman yazımızın devamına bakmanız yeterli olacaktır.

Sarımsağın Saçlara Faydaları

Sarımsağın saça uygulanışı: Öncelikli olarak sarımsağı rendeden ya da blenderden geçirmelisiniz. Ardından süzgeç yardımı ile suyunu çıkarmalı ve daha sonra önceden ılıtılmış zeytinyağı ile karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinize sürmelisiniz. Bu karışım saçınızda 45 dakika kadar kalabilir. Daha sonra saçı yıkayarak çıkarmalısınız. Haftada sadece 1 defa bu işlemi yapmak, saçı besleyecek ve dökülmelere karşı koruyacaktır.

Sarımsağın Kaşlara Faydaları

Sarımsak nasıl ki saçlara son derece faydalıysa, aynı şekilde kaşlar için de bir o kadar önem arz etmektedir. Sarımsağın kaşlara yararları arasında kıl köklerini beslemesi ve dökülmeye karşı savaşması bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde kan dolaşımını hızlandırdığı ve kıl köklerini beslediği ortaya çıkmıştır. Siz de kaşlarınız için sarımsak kullanabilirsiniz. Peki ama kaşa nasıl uygulandığını merak ediyor musunuz?

Sarımsağın kaşlara uygulanışı: 3 diş sarımsağı ezmeli ve ardından kaşlarınıza bunu sürmelisiniz. Sürdüğünüz sarımsağın en az 15, en fazla 20 dakika kaşlarınızda kalması gerekir. Gereken süre geçtikten sonra kaşlarınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez yapacağınız bu işlem sayesinde kaş dökülmesine de önlem almış olacaksınız. Tam anlamıyla faydalı olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Genel olarak baktığımız zaman sarımsak son derece yararlı bir bitkidir. Bu nedenle bilmelisiniz ki hayatımızın her alanında kullanmaya özen göstermeliyiz. Yemeklerimizde aroma olarak kullanmalı, saçlarımız ve kaşlarımız için de karışımlarından ya da yağlarından faydalanmalıyız.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu