HaberlerListeler

Sapphire Radeon VII ekran kartı yakında satışa çıkıyor

AMD tarafından oyuncuların kullanımına yönelik olarak 7nm süreci ile geliştirilen Radeon VII ekran kartının tanıtımının ardından sektörde büyük bir tartışma da başlamış oldu. Çıkan dedikodularda AMD’nin bu seriyi kısıtlı üretim yapacağı ve başka özelleştirilmiş versiyonların piyasaya sürülmeyeceği iddiaları gündeme getirilmiş ve firma ise bunu reddetmişti.

Sapphire Radeon VII özellikleri

Çıkan tartışmalar son bulmamıştı ki, bu tartışmaları destekler nitekikte bir haber çıktı ve Sapphire markası Radeon VII model ekran kartını ortaya çıkarttı. Yeni çıkacak ekran kartı orijial versiyonuyla çok benzer bir tasarımla üretilmiş ve üzerinde 3 fanlı olarak piyasaya çıkacak. Yetkililer tarafından Sapphire Radeon VII ekran kartının farklı özelleştirilmiş bir versiyonunun olmayacağı açıklandı.

Oyunculara yönelik olan ekran kartının Turbo hızı 1750MHz olarak açıklandı. Bu kartların 1800 MHz olarak piyasaya çıkacağı düşünülüyordu, fakat anlaşılıyorki 1800 MHz hızı AMD’nin kendi kartları için özel olacak.

Ayrıca ekran kartında kullanılan 16GB HBM 2 bellek 1000MHz frekansında çalışıyor ve 1TB/s bant genişliğine ulaşabiliyor. Yeni ekran kartının piyasaya çıkış tarihi ile ilgili kesin bir bilgi yok ama fiyatının 699$ seviyesinde olacağı tamin ediliyor.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu