Haberlerİlginç Haberler

Sanal Bebek Evlat Edinme Dönemi Geliyor

Kişilerin Genlerine Uygun Olacak

İlerleyen dönemlerde insan genlerinin daha detaylı incelenip bilgisayar ortamına veri şeklinde işlenebileceği açıklandı. Sanal bebekler de bu verilerden elde edilen sonuçlara göre şekillendirilecek ve kişiye benzerlikler içerecek. Özellikle çocuk sahibi olamayan kişiler için güzel bir yenilik olacağı düşünülüyor.

Bebekle İletişim Mümkün Olacak

İlgili Makaleler

Tıpkı normal bir bebekte olduğu gibi yapılacak olan teknolojik çalışmalar sonucunda sanal bebeklerle de iletişim kurabileceğiz. Bizim sesimizi algılayıp tepki verecek olan bebeklerde bir yapay zeka da olacak. İletişim kurulması ve bebeğin görülmesi için de sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanılması bekleniyor.

İki Farklı Kişiden Gen Alınıp Birleştirilecek

Gerçek bebeklerde olduğu gibi sanal bebeklerin de anne ve babadan gelen gerçek genlere göre şekillenmesi bekleniyor. Bu sayede davranış ve görünüş özelliklerinin de kişilerin genlerine göre şekillenmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor.

İddiaya Göre 2050 Yılında Hayatımıza Girecekler

Teknolojinin hızına bakıldığı zaman birçok bilim adamı sanal bebeklerin ortalama 2050 yılında tamamlanmasını bekliyor. Henüz önümüzde uzun yıllar olsa da bu denli bir teknoloji tüm insanlığı şaşırtacaktır.

Sanal bebeklerin ayrıca gerçek bebek sahibi olmak isteyenler için bir simülasyon olması da beklenenler arasında. Hastanelere gelmesi beklenen bu teknoloji ile birlikte hamile bireylere gerçek bebek öncesinde bir hazırlık ve deneyim kazandırılması da muhtemel.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu