HaberlerListeler

Samsung, Sahte Fotoğrafla Tüm Müşterilerini Kandırdı

Samsung Galaxy A8 Star tanıtımında sahte fotoğraf kullandığı ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A8 Star tanıtımında sahte fotoğraf kullandığı ortaya çıktı.

Henüz daha geçtiğimiz Ağustos ayında Samsung tarafından yayınlanan ve Samsung akıllı telefonla çekildiği iddia edilen fotoğraflar Samsung Brezilya resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılmıştı. Fakat paylaşımın ardından paylaşıma yapılan yorumlardan fotoğrafın akıllı telefonla değil DSLR makineyle çekildiği ve ABD merkezli Getty üzerinden satın alındığı ortaya çıkmıştı.

Bu skandalın üzerinden bir kaç geçmişken şimdide Samsung Hong Kong resmi internet sitesinde aynı durumun yaşandığı iddia ediledi. 

Dunja Djudjic adındaki fotoğrafçı yaptığı açıklamada  Galaxy A8 Star model akıllı telefonun tanıtım sayfasında yer alan Live Focus özelliğinin anlatıldığı fotoğrafın kendisi tarafından Getty’e yüklendiğini söyledi ve bu fotoğrafta DSLR makineyle çekilmişti. 

Samsung tarafından kısa bir süre içerisinde iki kez aynı sahtekarlığı yapması bir çok kullanıcının tepkisine yol açarken, sosyal medya üzerinden oldukça ağır eleştirilere maruz kaldı.

Daha öncede Nokia 1020 ve Huawei’nin Nova 3 modelinde DSLR makinelerle çekilen fotoğraflar sanki o telefonlarla çekilmiş gibi tanıtımı yapılmıştı.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu