Haberler

Samsung Galaxy S10 Lite geliyor

Samsung’un orta sınıf telefonlarını sınıflandırdığı Galaxy A serisi ile tepe modellerin yer aldığı Galaxy S serisi arasındaki fark giderek açılmaya başlayınca Samsung tepe modellerin Lite versiyonlarını çıkartmaya hazırlanıyor.

Samsung tepe modellerinin hemen altında konumlandıracağı yeni bir modelin hazırlığında olduğu söylentileri bir süredir ortaya çıkmıştı. Son ortaya atılan iddialara göre ise akıllı telefon model serilerine “LİTE” adında yeni modelini ekleyeceği söyleniyor. İlk çıkacak cihaz ise Galaxy S10 Lite ve daha sonra Galaxy Note 10 Lite olacak.

samsung Galaxy s10 lite

Neden Galaxy S10 Lite?

Samsung’un tanıttığı Galaxy A90 5G modeli, 5G gibi bir teknoloji kullanmasına rağmen beklenen ilgiyi görmemişti. Bunun sebebi olarak ise cihazın bulunduğu sınıf olarak belirlenmiş olsa gerek ki, tepe model özelliklerinin biraz kırpılmış hali olacak Lite modelleri piyasaya sürmeye hazırlanıyorlar. Bu modeller hem tepe model ismiyle olduğu için en üst model gibi algılanacak hemde çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Bir süredir Çin markalarında görmeye alıştığımız Lite versiyonlara Samsung’da katılmış olacak.

Geçtiğimiz günlerde Geekbench testlerinde SM-G770F model numarasına sahip yeni bir samsung cihaz ortaya çıktı. Genel özelliklerine bakıldığında Snapdragon 855 işlemci kullanılırken, ayrıca 8GB RAM ve Andrid 10 işletim sistemiyle kutusundan çıkacak. Bu yeni model için Galaxy S10 Lite olabileceği söyleniyor.

2020 yılının ilk aylarında yapılacağı düşünülen Galaxy S11 lansmanı öncesinde piyasaya çıkacak rakip modellere karşın bir ara plan gibi görülebilir ve S10 Lite modelindne sonra Galaxy Note 10 Lite çıkacağı iddialar arasında. Galaxy A serisinden performans olarak daha ön planda olacak cihazlar için asıl merak edilen ise nasıl bir fiyat politikası seyredileceği. Bekleyip göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu