HaberlerListeler

Samsung Galaxy Note 8 Dayanıklılık Testi ve Şaşırtıcı Sonuçları

Samsung’un son amiral gemisi Galaxy Note 8 modeli geçtiğimiz ağustos ayının ortalarından tanıtıldı.  Yeni eklenen özellikleri sayesinde büyük bir kesimin beğenisini kazanan akıllı telefonun sadece yeni teknik özellikler değil dayanıklılık konusunda da çok geliştirildiğini görebiliyoruz. Yeni çıkan bütün akıllı telefonlara işkence gibi testler yapan youtube JerryRigEverything kanalı son olarak Samsung Galaxy Note 8‘i bu teste aldı ve bu testlerden aldığı sonuçları takipçileriyle paylaştı.

İlk olarak ekran çizilme testiyle başlayan Zack, ekranı bir çok farklı materyal yardımıyla çizmeye çalışıyor ve bu denemelerde ekranın kolay çizilmeyeceğini görmüş oluyoruz. En ufak kılcal çizikler için bir çok sert materyallerle baskı uygulamak gerekiyor.  Bunun yanı sıra Gorilla Glass 5 sadece ekranda değil kameraların korunmasını da çok iyi yaptığını söylemek mümkün. Tabi hoparlör yüzeyinde bir koruma olmadığı için ufak darbelerde hemen zarar gördüğünü eklememiz gerekiyor. Yine de sorun olmadan çalışmaya devam ediyor.

Telefonun arka tarafında ise en zayıf nokta parmak izi okuyucunun yüzeyi, yüzey hemen çizilmesine karşın hızlı çalışmasında bir sorun teşkil etmiyor.  Alev testinde ise ekranın üzerine 10 saniye boyunca çakmak ile ateş tutulduğunda ekranda ateş gelen noktada renk bozulması yaşanıyor fakat çalışmada ve dokunmaktikte bir sorun olmuyor. 

Bükülme testinde ise elle uygulanan bütün güce rağmen bir bükülme olmadığını görüyoruz. Yani Samsung Galaxy Note 8 dayanıklılık testinden başarıyla geçtiğini söyleyebiliriz. 

Bütün testi aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu