Teknoloji

Snapdragon 778G’li Samsung Galaxy A52s Geekbench’te görüldü

Geekbench testlerinde ortaya çıkan SM-A258B isimli yeni model ortaya çıktı. Bu cihaz Snapdragon 778G'li Samsung Galaxy A52s modeli.

Mart ayında Snapdragon 720g ve 750g yonga seti kullanılan Samsung Galaxy A52 ve A52 5G modelleri tanıtılmıştı. Geekbench testlerinde ortaya çıkan Galaxy A52s (SM-A258B )isimli yeni model ortaya çıktı. Bu model Snapdragon 778G yonga setiyle piyasaya çıkacak.

Muhtemel ismi Samsung Galaxy A52s olması beklenen yeni modelde Snapdragon 778G yonga setinin yanında daha önce Snapdragon 888 modellerinde kullanılan “Lahaina” isimli ana kartta kullanılıyor.  Yonga seti yükseltmesinin haricinde önceki modellere göre bazı donanımlar ve kamera vb. parçalarda da bazı yükseltmeler olması muhtemel.

Geekbench’ten Samsung Galaxy A52s (SM-528B) puan kartı

 

Geekbench'ten Samsung Galaxy A52s (SM-528B) puan kartı

Android 11 işletim sistemi kurulu olan cihazda 8 GB RAM kullanılıyor. 6 nm teknolojisiyle üretilen 778G yonga seti 750G’ye göre daha yeni ve güçlü CPU çekirdeklerine sahip. Galaxy A52s modelinde A77 yerine Cortex-A78 GPU kullanılırken, Andreno 642L ile de gücüne güç katıyor. Ayrıca yeni çip ayrıca daha hızlı bir 5G modem (3,3 Gbps’ye kadar) ve Wi-Fi 6E desteği ve Bluetooth 5.2 ile daha iyi yerel bağlantı ile birlikte geliyor.

Siyah, Beyaz ve Açık Yeşil renklerde gelmesi beklenen cihaz belki daha fazlası renk seçeneğine sahip olabilir, ancak bu detaylar lansmanı yaklaştıkça netleşecek. A52’lerin 11 Ağustos Unpacked etkinliğinde tanıtılması pek olası değil, bu yüzden daha sonra ayrı bir lansman bekleniyor.

“s” modellerinin genellikle farklı kamera kurulumlarıyla birlikte geldiğini unutmayın, bu nedenle yonga seti Galaxy A52s’deki tek yükseltme olmayabilir.

Kaynak 1 | Kaynak 2

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu