Gezi RehberiListeler

Saklı Cennetlerden Sadece Birisi: Saroz Körfezi

Bu Yazımızda Trakya’da Saklı Bir Cennet Olan Saroz Körfezinden Bahsedeceğiz.

Ege Denizinin kuzey kesiminde yer alan Saroz Körfezi Antik çağdaki adıyla melos kalpos; Güneyde Gelibolu Yarım adası, Kuzeyde Trakya kıyıları arasına yaklaşık 60 km kadar sokulan üçgen şeklinde bir girintidir. Su altı akıntıların fazla olması, Sanayileşmenin olmaması gibi sebeplerden oldukça temiz kalan körfez için dünyanın kendi kendini temizleyen 3.körfezi diye iddialar bile var. En popüler sahil yerleşim bölgesi Erikli ve Enez olarak bilinirken,yeni yeni keşfedilen Sultaniçe Köyü,Büyük Evren sahili,Vakıf Köyü Sahili gibi alternatif seçenekler de var .Eğlenmek istiyorsanız Erikli ve Enez seçimlerinde karar kılmanızı tavsiye ederim.Diğer bölgelerde eğlence merkezi olmamasına karşın akşamları gitarını kapıp sahile inen gençlerle sohbet hoş oluyor. Korda patates vesaire de yapıldı mı tadın yenmez hale geliyor.

Mekan isimlerini veremeyeceğim ama daha önceki yazımda bahsettiğim gibi Satır et yenmesi gerekenler arasında diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra balık konusunda da harika seçimler yapabilirsiniz.Köy sahilleri diğer ilçe sahillerine göre oldukça hesaplı. Kişi başı 100 TL gibi bir rakam ile konaklama yapabiliyorsunuz. Tabi ki bu söylediğim bayram seyran dışında. Bu gibi durumlarda maalesef fiyatlar uçuyor tabi 100 TL den en fazla 150 TL ye çıkıyor. Ama ortamları hep sıcak aile ortamı olduğu için tercih edilebilir.Köy düğünlerine denk gelirseniz eğer bence bir uğrayın derim.Umarım gidersiniz ve benim de kulaklarımı iyi yönde çınlatırsınız .. Yazı dizimizin devamı gelecek elbette.. Tekrar görüşmek dileğiyle ..

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu