HaberlerTürkiye

Sahte Evrakla Yüksek Maaş Skandalı


Denizli Adliyesi’nde mutemet olarak görev yapan Yasin Ö.’nün, maaşının aynı işi yapan diğer çalışanlara oranla fazla olması, başka bir çalışanın dikkatini çekti. Ön araştırma yapıldıktan sonra durum dün itibariyle Başsavcılığa bildirildi.

Yapılan araştırma ve Yasin Ö’nün soruşturmasında, mutemetin sahte evrak ile haksız yere 3 yıl önce memurluk derecesini artırıp, maaşını yükselttiği tespit edildi.

3 yılda yaptığı bu sahtecilik ile yaklaşık 70 bin lira fazla para aldığı tespit edilen Yasin Ö., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yasin Ö.’nün emniyetteki sorgusu sürüyor. Soruşturma bittiğinde detaylarına ulaşacağımız bu sehtakarlık olayında, mutemet olarak çalışan bir kişinin evrakları nasıl düzenlediği ve değiştirdiği, bu değişikliğin neden 3 yıl sonra ancak anlaşılabildiği ise merak konusu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu