EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı Bilgiler

Sağlıklı ve Parlak Saçlar için Maske Tarifleri

Saçlarınızı natürel yöntemlerden faydalanarak daha parlak duruma getirebilir ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarımız dediğimizde şüphesiz sağlığı ve parlaklığı için itina gösteriyoruz. Sağlıklı ve parlak görünümlü saçlara ulaşabilmek için pek çok maske tarifi söz konusu. Saçlarınızı natürel yöntemlerden faydalanarak daha parlak duruma getirebilir ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. İfade Edilecek meydana gelen saç bakımı, saçların şu anki durumuna göre yapılmalıdır. Hatalı yapılmış meydana gelen saç bakımları, saçlarınızın cansız ve mat görünmesine ne sebeple olabilmektedir . İşte, sağlıklı ve daha parlak saçlar amaçlı birkaç maske tarifi;

Saçlarını İlk Kez Boyayanlar için 5 Öneri

Saçın parlak olmasını imkanı sunan maske tarifi – 1

Malzemeler;

Ceviz yağı – 1 tatlı kaşığı

Zeytinyağı – 1 tatlı kaşığı

Papatya – 1 çorba kaşığı

Aloevera – 2 çorba kaşığı

Hazırlama ve uygulama:

Hazırladığınız yağların hepsini bir kabın içerisine dökün ve karışımı benmari usulünce ısıtın. Uygulamaya saç diplerinizden başlayıp, tüm saç tellerinizi kapsayacak biçimde iyice yedirin. Yedirme işleminden yaklaşık 30 dk. daha sonra şampuanla saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Bu karışımı saçlarınıza her hafta 1 kez uygulayabilirsiniz.

Daha parlak saç amaçlı maske tarifi – 2:

Malzemeler;

Zeytinyağı – 5 damla

Yumurta sarısı – 1 tatlı kaşığı

Şeker – 1 tatlı kaşığı

Süt – Yarım çay bardağı

Hazırlama ve uygulama:

Bir kabın içerisinde yumurta sarısı, zeytinyağı ve şekeri koyup karıştırın. Hazırladığınız yarım çay bardağı sütle saçlarınızı ıslatın ve 10 dk. kadar daha sonra kurulayın. Daha Önce hazırladığınız karışımı artık saçlarınıza iyice yedirin ve 10 dk. kadar bekledikten daha sonra da saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı kurutmak amaçlı havlu kullanın. Bu maskeyi haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Özel Maskeler

Daha parlak saçlar amaçlı öbür uygulamalar:

Bal ile yapılmış meydana gelen saç bakımı: Bal ile beraber limonlu suyu bir sprey şişesine doldurarak çalkalayın. Bu spreyi saçlarınıza sıktığınızda daha parlak görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Zeytinyağı ile bakım: Zeytinyağını saçlarınıza yedirdikten daha sonra 30 dk. güneş altında beklettikten daha sonra hacimli, dinamik ve daha parlak saçlara kavuşacaksınız.

Limon ile saç bakımı: Limon suyunu bir sprey şişesine koyun ve üzerine su ilave edin. Spreyi saç derinize değdirmeden sıkarak güneşin altında 60 dk. kadar bekletin. Ardından da şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızı yıkadıktan daha sonra mutlaka havlu ile kurutun, saç kurutma makinesi kullanmanız önerilmemektedir.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu