Faydalı BilgilerListeler

Sağlıklı Bir Doğum İçin Yapılması Gerekenler

1. Kol Kası Hareketi

Kol Kası Hareketi

Doğumdan sonra daha düzgün bir yürüyüş için ve bebeğinizi daha rahat taşıyabilmeniz açısından ayakta kol kası çalışması yapmalısınız. Bacaklarınızı eşit şekilde açın elinizde bulunan az ağırlıklı dambılları beliniz hizasından göğüs bölgesine kadar kaldırın ve geri bel hizasına indirin.

İlgili Makaleler

2. Çömelme Hareketi

Çömelme Hareketi

Bacak kaslarınızı, kalça kaslarını ve pelvis tabanını güçlendiren bu hareket ile normal doğum yapmak isteyen anne adayları daha rahat ederler. Ayakta durun bacaklarınızı eşit şekilde açın ve yere doğru çömelin. Kalçalarınız yere değmemeli, dirseklerinizi kullanarak dizlerinizi hafifçe açabilirsiniz. yaklaşık 30 saniye bu şekilde kalın ve ardından bırakın.

3. Yan Yatış Hareketi

Yan Yatış Hareketi

Karın bölgenizi rahatlatacak ve kalça, basen bölgesini güçlendirecek bu hareketi yaparken temiz bir yer bulun. Dizler bükük şekilde yan yatın ve kolunuzu başınızın altına koyun. Üstte kalan bacağınızı 3 saniyeliğine kaldırın ve bırakın 10 kere bu şekilde tekrar edin daha sonra diğer bacağınızda uygulayın.

4. Bacak Uzatma Hareketi

Bacak Uzatma Hareketi

Alt vücut kaslarının çalışmasına yardımcı olan bu hareket kolay doğum için yapılması gereken egzersizler arasındadır. Dizlerin ve dirseklerin üzerinde durulacak şekilde uzanılır. Sağ bacağınızı yavaşça düz şekilde kalça hizasında havaya uzatın. 3 saniye bu şekilde durduktan sonra diğer bacağınız ile deneyin.

5. Pelvis Hareketleri

Pelvis Hareketleri

Sırt üstü şekilde uzanın dizleriniz hafif kırık şekilde elleriniz yanda dizlerinizin arasına bir yastık alarak uzanın. kalçanızı kaldırarak bacak arasındaki yastığı sıkın bu şekilde 3 saniye bu şekilde kalın daha sonra bırakın.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu