HaberlerTürkiye

Sağlık Bakanlığı sahte site ve uygulamaları tek tek ifşa etti

Sağlık Bakanlığı sahte mobil uygulamalar ve internet sitelerine karşı vatandaşları uyardı ve hepsini tek tek ismini açıklayarak ifşa etti.

Sağlık Bakanlığı’na ait olmayan ama koronavirüs pandemisi döneminde bakanlığa ait resmi uygulama ve web siteleri ile ilgili olarak vatandaşları uyardı. Sağlık Bakanlığının herhangi bir maddi destek verme gibi bir görevi olmadığını, bu uygulama ve internet siteleri ile sahte telefon numaraları üzerinden vatandaşların dolandırıldığını belirtti.
BAKANLIK TEK TEK İSİMLERİNİ İFŞA ETTİ

“SAĞLIK BAKANLIĞIN MADDİ DESTEK VERME GÖREVİ YOKTUR” DEDİ

Sağlık Bakanlığı’na ait sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;” Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcılar her aileye 1498 TL devlet desteğinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj (SMS) göndermektedir.”

BAKANLIK TEK TEK İSİMLERİNİ İFŞA ETTİ

Sağlık Bakanlığı’nın vatandaşlara herhangi bir maddi destek verme görevi yoktur ve bu konuda çalışması bulunmamaktadır dediler ve ardından Resmi hiç bir geçerliliği olmayan  *Saglikgovtr-destek, *E-kapim, *e-kapim-online,*e-kapim-portalgiris gibi vatandaşları benzer isimlerle kullanan site ve uygulamalara itibar edilmemesini söylediler.

Sahte sağlık bakanlığı siteleri

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu