EDİTÖR BAŞVURU
HaberlerTürkiye

Sağlık Bakanı, 3.5 milyon doz aşının yola çıktığını söyledi

Sağlık Bakanlı Fahrettin KOCA, Çin'den 3,5 milyon doz aşının yola çıktığını belirtti. Aşının ilk partisi 6,5 milyon doz aşı geçen Pazartesi gelmişti.

Koronavirüs ile mücadelede en etkili yöntem olarak görülen aşıları Çin’den alıyoruz. Başlangıç olarak Çin’den 3 milyon doz aşı alınmış ve sağlık çalışanları başta olmak üzere uygulanmaya başlanmıştı.

Konuyla ilgili daha önce açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Çin’den 10 milyon doz daha aşı geleceğini söylemişti.

Koronavirüs'ten ölen kişi sayısı 75'e yükseldi

Pazartesi 6,5 milyon doz aşı geldi

Alınan 10 milyon doz aşının ilk etabı 6,5 milyon dozluk bölümü Pazartesi günü Türkiye’ye gelmişti. Gelen aşılar gerekli incelemelerin ardından bir sorun olmaması durumunda 14 gün sonra kullanılacak.

Bu siparişin ikinci sevkiyatı olan 3,5 milyon doz aşı ile ilgili bir çok soru soruluyordu ve Bakan KOCA konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

Sağlık Bakanı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İnaktif aşıların 10 milyon dozluk 2. sevkiyatının birinci bölümü geçtiğimiz hafta sonu elimize ulaşmıştı. Bu sabah itibariyle ikinci bölümü ülkemize ulaşmış olacak. Tedarik programına uygun olarak aşı sevkiyatı devam edecek” diye belirtti.

TÜRKİYE’DE ŞİMDİYE KADAR KAÇ KİŞİ AŞI OLDU?

Aşıların gelmesinin ardından öncelikle sağlık çalışanlarına ve ardından 85 yaş üzerine aşı yapılmaya başlanmıştı. Şimdiye kadar yaklaşık 1 milyon 700 bin kişiye koronavirüs aşısı yapıldı.

İlginiz Çekebilir

shafiq rehman

DEVELOPER http://www.pakistanjobs.pk/

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu