Yaşam - insan

Sadece Tabela Tutarak Servet Kazanan Kadınlar

Avustralya’da sadece tabela tutmak diye bir meslek var diyebiliriz. Bu işi genelde genç kadınlar yapıyor ve aldıkları maaş ülkede çalışan hemşire ve öğretmenlerden çok daha fazla. Bazılarının yıllık maaşları toplamı 100 bin doları geçebiliyor.

Sadece Tabela Tutarak Servet Kazanan Kadınlar

Avustralya’da tabele tutan bu kadınlara ortak isim olarak “Lolipop kadın” deniyor ve ülkede oldukça revaçta olan bir meslek. Genç kadınlar şantiye alanlarında, trafikte ve yol kenarlarında diğer vatandaşları uyarmak için uyarı levhaları tutuyor ve bu işle ülkedeki bir çok kişiden daha fazla kazanıyor.

Sadece Tabela Tutarak Servet Kazanan Kadınlar

Bu mesleği haber yapan Daily Mail, bazen okul çıkışlarında öğrencilerin yoldan karşıya geçmesi için uyarı levhaları tutan bu kadınların yıllık kazançları 100 bin doları geçebiliyor.

[irp]

Sadece Tabela Tutarak Servet Kazanan Kadınlar

İnşaat alanlarında ve yol tamiratlarında görev alan lolipop kadınlar bu alanın yakınından geçen diğer araçlar ve yayaların güvenliği için ellerinde onları uyaran tabelalar tutuyorlar, bazen trafiği durdurup yeniden devam ettirebiliyorlar.

Lolipop kadınlar

Eğer şantiye alnında çalışıyorlarsa bu kesimdekilerin kazançları biraz daha yüksek. Şantiye alanında tabela tutmanın saat ücret 100 dolar.

Lolipop kadınlar

Gazeteye konuşan Amy Dowsett isimli çalışan, daha önce öğretmenlik yaptığını ve sonradan bu mesleğe geçtiğini belirtiyor ve yıllık kazancının 130 bin dolar civarında olduğunu söylüyor.

Lolipop kadınlar
Lolipop kadınlar

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu