Sadece Kalem Kullanarak Çizilmiş Harika 3D Kalamar

Japon sanatçı sadece kurşun kalem, kopya kalemi ve birde beyaz kalemle gerçeğin ayırt edilemeyecek güzellikte kalamar çizmiş ve çizim aşamalarını takipçileriyle paylaşıyor.

Hiper-gerçekçi sanat her zaman görenleri şaşırtmıştır. Bir çizim, bir heykel ya da bir resim olsun, gözlerimizi kandırdığı ölçüde her zaman çok gerçekçi görünür. Bu nispeten biraz daha yeni olan sanat hareketi 70’lerin başlarına dayanıyor ve o zamandan beri bize birçok yetenekli sanatçı gösterdi. Bu sanatçılardan biri Japon ressam Yuki Tokuda.

Yuki Tokuda, en iyi Twitter ve Instagram’da bir çok kişi tarafından bilinen bir fenomendir, sanatçının en önemli özelliği ise inanılmaz derecede gerçekçi çizimler de yaratır. En son çalışması şimdiye kadar yarattığı en iyisi olabilir. Bir kalem, kurşun kalem ve bir kopya kalemi kullanan Tokuda, bir çizimden daha yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafa benzeyen bir kalamarın hiper-gerçekçi bir çizimi yarattı.

Tokuda inanılmaz bir detayla kalamar çizdi. Dokunaç bukleleri, nem ve doğrudan size baktığı gibi göz gibi her ayrıntıyı ustada yaptığı çiziminde görmek mümkündür. Tokuda adım adım süreci göstermesine rağmen, bunun gerçek bir kalamar değil bir çizim olduğuna inanmak hala zor!

Ünlü sanatçının diğer çalışmalarını aşağıdaki sosyal medya hesapları ve şahsi web sitesinden görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi: Instagram | twitter.com | yuki-tokuda.com

Exit mobile version