Haberler

Sadece Fortnite oynayarak 14 yaşında 200.000 dolar kazandı

Oyunda ve yayınlarda kullanmış olduğu Sceptic takma adıyla bilinen Griffin Spikoski şuana kadar Fortnite oyunu sayesinde 200.000 dolar kazanmış durumda.

Yaşıtları gibi gününün büyük bir bölümünü battle royale oyunlarda harcayan 14 yaşındaki genç, bu işini kazanca dökmeyi başardı. Oyunda yapmış olduğu hareket ve şovları da sosyal medya hesaplarından paylaşan genç, yapmış olduğu videolar sayesinde ünlü oldu.  Dönüm noktası olarak da Fortnite oyununda ünlü bir isim olan Tfue’yi yendiği maçı verebiliriz. Griffin Spikoski, paylaşmış olduğu videonun YouTube üzerinde tam 7.5 milyon izlenmesinin ardından hayatında birçok şeyin değiştiğini belirtti. Videonun milyonlarca kişi tarafından izlenmesinin ardından Spectic adlı YouTube kanalı yaklaşık 1 milyon abone sayısına ulaştı. Bu başarısını sürdürmek isteyen 14 yaşındaki genç, okul hayatına dışarıdan devam etmek istediğini belirterek ailesinden izin aldı. Ailesinin de desteğini alarak günde yaklaşık 8 saatini oyunlara ayıran genç, kısa bir sürede on binlerce dolar para kazanmaya başladı.

Genç Yaşta Şirket Sahibi Oldu

İlgili Makaleler

Oyun oynayarak yaptığı yayınlardan kazanmış olduğu paralarla ve ailesinin de yardımıyla bir şirket kurmayı başaran 14 yaşındaki Spikoski, tutkusunu bir iş gibi gördüğünü belirtiyor. Griffin Spikoski’nin babası da bu durumdan gayet memnun gibi görünüyor. Yaptığı açıklamalarla e-sporun ilerleyen yıllarda daha da fazla ilgi göreceğini belirten baba, oğluna tam destek verdiğini açıkladı.

Bu genç yaşında yaptığı kararlarla hayatını şekillendirmeye devam eden yayıncı, parasını biriktirerek üniversite hayatına güzel bir yerde başlamayı hedefliyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu