EDİTÖR BAŞVURU
Türkiye

SADAT Nedir? Kurucusu Kimdir? Ne iş yapmaktadır?

Sedat Peker'in 8. videosunda bahsettiği SADAT nedir? SADAR Ne iş yapar? SADAT Kurucusu kim? Detaylar yazımızda yer almaktadır.

Son zamanlarda yayınladığı videolarla gündeme gelen Sedat Peker, 8. videosunda Suriye’ye silah götürdüğünü iddia ederek SADAT isminden bahsetti. Bu videonun ardından SADAT nedir ve kim tarafından kurulmuştur sorunu merak edilmeye başlandı.

PEKİ SADAT NEDİR?

SADAT, Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından 2012 yılında kuruldu. Asıl adı Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş olan şirket, uluslar arası savunma, askeri eğitimler ve mühimmat alım hizmetleri vermektedir.

Şirket tarafından yayınlanan misyonu resmi olarak “Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, iç güvenlik ve savunma alanında stratejik danışmanlık, iç güvenlik ve askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmayı ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır” şeklinde yer almaktadır.

Adnan Tanrıverdi Kimdir?

Adnan Tanrıverdi Kimdir?

Emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi 1996 yılında TSK içerisindeki irticai faaliyetlerinden dolayı kadrosuzluk sebebiyle emekli edilmişti. Daha sonra 2016 yılında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Başdanışman olarak görev aldı. Görevi sırasında yaptığı “Mehdi gelecek” açıklamasından sonra 2020 yılının başında görevinden istifa etti.

İlginiz Çekebilir

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir Yorum

  1. Ben devletten başkasına ne inanırım nede güvenirim. Varsa yoksa devlettir. Diğer tüm kanallar, topluluklar veya birleşimler bir yere kadardır. Aslolan ise devlet her zaman 18 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu