Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Saçlarını İlk Kez Boyayanlar için 5 Öneri

Hayatınızda ilk kez saçlarınızı boyayacaksanız bunun için gözünüzün korkmasına neden yok çünkü saç boyamak hem kolay hem de mükemmel sonuç olabilir. Bu konuda doğru bilgilenmeniz açısından 5 önemli bilgiyi sizinle paylaşmak istedik.

Hayatınızda ilk kez saçlarınızı boyayacaksanız bunun için gözünüzün korkmasına neden yok çünkü saç boyamak hem kolay hem de mükemmel sonuç olabilir. Ancak bunun için doğru saç boyama tekniklerini biliyor olmanız gerekir. Lafmacun olarak bizde sizin bu konuda doğru bilgilenmeniz açısından 5 önemli bilgiyi sizinle paylaşmak istedik.

İnsanlar özellikle de bayanlar saçlarını boyayarak tarzlarını değiştirmeyi hedeflerle bu aynı zamanda hayatı daha heyecanlı bir hale getirmenin de yoludur. İlk kez saçlarınızı boyayacaksanız korkmayarak başlamalısınız çünkü korktuğunuz zaman başaramayabilirsiniz.

Cilt Tonunuza Uygun Renkler Seçin

Esaslı Değişikliklerden Kaçının

Saçları boyarken bazı renkler vardır ki onlar çok iddialıdır. Bu nedenle de saçlarınızda esaslı bir değişiklikten uzak durmanız gerekir. Unutmamalısınız ki saçlarınızı boyatmak başlı başına dış görünüşünüzdeki esaslı değişikliğin adıdır. Saçlarını ilk kez boyatacak birinin kendi saç renginin tonlarını tercih etmesi gerekir. Ancak biraz derinlik katılabilir ya da parlaklık oluşması sağlanır. Çok fazla bir değişiklik yaptığınız da şok olma ihtimaliniz de var.

Cilt Tonunuza Uygun Renkler Seçin

Cildi daha koyu olan kadınlar, daha sıcak renklerle baş edebilirler. Dayanıklılığınızı ölçmek isteyebilirsiniz. Mavi ve yeşil gözlü kadınlara, soğuk renkler çok yakışır.

Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı Boyayla Başlayın

Piyasa da satılan yarı kalıcı boyalar vardır. Bunlarla başlamanız yerinde olacaktır. Çünkü bu boyalar daha hızlı bir şekilde akar beğenmezseniz bile daha çabuk kurtulursunuz. İkincisi ise bu yarı kalıcı boyalar saçlarınızın rengine daha yakındır.

Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı Boyayla Başlayın

Tonlara Dikkat Edin

Açık tonlu renkleri düzeltmek daha kolaydır. Genelde boyalar sizin düşündüğünüzden daha koyu bir renktedir. Bu nedenle de saçlarınıza doğru tonu uygulamanız gerekir. Örneğin siyaha boyamış olduğunuz saçlarınız çok açıcıya ihtiyaç duyar.

Herkesin Saç Boyası Aynı Değildir

Genelde bayanlar arkadaşının saç rengine bayılırlar ve kendilerinde de o rengin olmasını isterler. Unutmamalısınız ki aynı kutuyu da alsanız sizin saçınız da aynı şekilde durmayacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu