Faydalı BilgilerListeler

Saç Maşası Nasıl Kullanılır

Saçlarınıza dalga vererek görünümünü değiştirmek istiyorsanız, banyo dolabınızın olmazsa olmazı saç maşaları olur. Saç maşası kullanarak kusursuz dalgalar ve şık bir saç duruşu elde edebilirsiniz.

Saç maşasının nasıl kullanılacağı konusuna gelirsek, bu uygulamada pek çok hile var. Bu hilelerle saç maşanızdan en iyi sonucu alabilirsiniz ve hatta doğal dalgalı saçlardakinden daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Bu hilelerin ne olduğunu incelersek;

Saç Maşası Nasıl Kullanılır

  • Doğal görünümlü dalgalar için iki farklı ölçüde saç maşası kullanın veya saçınızın farklı yerlerinde farklı boyutlarda dalga oluşturun. Doğal dalgalı saçlar düzgün değildir bu yüzden de kusursuz dalgalar elde etmek gibi bir derdiniz olmasın.
  • Eğer elde etmek istediğniz görünüm küçük dalgalarsa ya da saçınız kısa veya ince telli ise, biraz daha hacimli saçlar elde etmek isteyebilirsiniz. O halde, ince uçlu maşa kullanın.
  • Büyük hacimli dalgalar için kalın uçlu seçin.
  • Saç maşaları, sıcaklık değişimlerine izin verecek şekilde tasarlanmaktadır. Eğer saçınız kalın telli ise yüksek sıcaklıkları deneyin. Normal saçlar, orta dereceli sıcaklıklarda kıvrılabilir. İnce telli ya da boyalı ya da zarar görmüş saçlara ise en düşük sıcaklıklarda uygulanmalıdır. İlla yüksek sıcaklıklarda yapınca iyi bir şey elde edeceksiniz diye bir kural yoktur. Aksine saçınız bu ısıya dayanıklı değilse zarar görür.
  • Saçlarınız biraz daha kirliyken maşa daha iyi tutar. Eğer saçlarınız çok temiz olursa, dalgalar durmakta zorlanabilir.
  • Islak saçı hiçbir zaman kıvırmayın. Elde edeceğiniz sonuç hüsran olabilir.
  • Saçınız orta uzunlukta ya da uzunsa, saçınızın ilk önce arka kısmından kıvırmaya başlayın çünkü bu şekilde saçınızın şeklini gözlemlemek daha kolay olur. Kısa saçlar için ise, başın üst kısmından başlayın.
  • Her zaman saçınız küçük bir kısmını ala ala maşa yapmaya devam edin, saçınızı maşanızın ucuna sardıktan sonra 10 saniye bekleyin.

Size yardımcı olabileceğini düşündüğümüz bir video ekledik. Elinizi ne şekilde, nasıl kullanabileceğinizi böylece görebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu