EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Saç ekimi hakkında bilgiler ve güncel saç ekim fiyatları

Erkeklerin en mustarip olduğu konuların başında kesinlikle kellik derecesinde saçlarının dökülmesidir. Saçların seyrek olması bile dert etmeye yeterliyken ilerlemesi bazı kişilerde öz güven eksikliğine kadar ilerleyebiliyor. Tabi kel olup dünyanın en çok beğenilen erkekleri de var onu da belirmemiz gerekli.

Neyse konumuz burada saçı az olan veya olmayan kişiler, bu konuda aslında Türk milleti olarak şanslıyız bunu bilmeniz gerekiyor. Çünkü dünyanın en iyi saç ekim merkezleri Türkiye’de bulunuyor. Dünyanın birçok bölgesinden sadece bu işlem için gelenlerin sayısı azımsanmayacak kadar çok. Sadece Arap ülkelerinden değil Avrupa ve Asya’nın da göz bebeği durumundayız.

Ülkemizin saç ekim merkezi konumuna gelmesindeki en büyük nedenleri sıralarsak öncelikle kaliteli hizmet veriliyor ve aynı zamanda da saç ekim fiyatları diğer bölgelere göre daha uygun.

saç ekim yöntemleri

Saç ekimi kimler yaptırabilir?

Kimlerin saç ekimi yaptırabileceğini birkaç başlık altında inceleyebiliriz fakat bu başlıkların en çok öne çıkanları öncelikle sağlık durumu ve saç ektirmek isteyen kişinin yaşı. Bu iki kriterde sorun yoksa daha sonra saç dökülmesinin çeşidi, saç alınacak olan bölgenin saç ekimi için ihtiyaç duyulan kökler için yeterli olması diyebiliriz.

Saç ekimi için yaş sınırlaması var mı?

Saç ekiminde kanuni olarak  bir yaş sınırlaması bulunmuyor fakat doktorlar bu konuda 22 yaşın alt sınır olduğunu belirtiyorlar. Bu yaşı belirlenmesindeki amaç ise öncelikle saç ektirecek kişinin saç dökülmesinin büyük kısmının tamamlanmış olmasıdır ve saç dökülmesinin ilerlemesinin belirlenebilir düzeyde olması.

22 yaşından öncede saç ektirebilirsiniz fakat daha erken yaşlarda saç dökülmesi devam edeceğinden dolayı saç ektirdiğiniz bölgenin harici bölgelere ilerleyen zamanda yeniden saç ektirme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Üst sınır ise yok diyebiliriz fakat 55 – 60 yaş aralığı saç ekimi yaptırmanın en düşük olduğu aralık olarak göze çarpıyor. Çünkü sağlık durumu artık eskisi kadar iyi olmayabiliyor ve saç kökü alınacak bölgedeki köklerinde daha zayıf olduğunu söylemek gerek.

Kimlere saç ekimi yapılmaz?

Öncelikle Hepatit B, Hepatit C ve HIV hastalıklarında herhangi birini taşıyorsanız kesinlikle saç ekimi operasyonu yapılamaz. Bu hastalıkların haricinde şeker hastaları, kalp hastaları, tansiyon hastaları ve kanser hastalarının saç ekimi yaptırmadan önce kesinlikle ilgili hekimlerden onay almaları gerekmektedir.

Belirttiğimiz hastalıklarından haricinde genelde genel de saç ekimi için bir sakınca yoktur.

kimler saç ektirebilir

Saç ekimi fiyatı ne kadar?

Saç ekimi için standart bir fiyat bulunmamaktadır. Uygulanacak olan saç ekimi tekniği veya ekilecek olan greft sayısı saç ekimi fiyatlarını belirlemektedir. Ama yinede günümüzde her şeyin fiyatına internetten ulaşırken en azından ortalama ve güncel saç ekim fiyatları bilgisine de ulaşmak istememiz normaldir. İşte burada da istanbul saç nakil merkezi bize mükemmel bir kolaylık sağlıyor ve hiç bir saç ekim merkezinin yapmadığını yaparak güncel saç ekim fiyatlarını saç ekim tekniğine göre internet sitesinden bizlerle paylaşmış durumdadır.
Öncelikle saç ekim merkezi size bir ön kontrol ve analiz yaparak hangi yöntemle ne kadar saç ekilmesi gerektiğine karar verilir. Bu saç ekim fiyatını etkileyen faktörlerden birisidir.

Saç ekiminin hangi yöntemle uygulanacağı bir başka fiyat faktörüdür. 13 farklı yöntem kullanılarak saç ekimi yapılabilmektedir ve size hangisi uygunsa o yöntem tercih edilir.

Saç ekim merkezinin kalitesi de başlıca kriterlerden birisidir aslında. Son yıllarda sektörün büyümesinden kaynaklı olarak çok düşük fiyatlara bu hizmeti verebileceğini iddia eden sahte ekim merkezleri de piyasaya çıkmaya başladı. Unutmayın bir şey çok ucuzsa ona özellikle dikkat etmek gerekiyor, sonuçta sağlığımız söz konusu.

Saç ekimi fiyatını ekilecek olan bir faktörde Greft sayısıdır. Sayı arttıkça fiyatta artış gösterir.

Merkezin paket hizmetinde yer alan hizmetlerde fiyatta değişlik gösterebilir. Şehir veya ülke dışından gelenler için yatılı konaklama hizmeti, otel ve havaalanı transferleri de fiyat değişimine bir etkendir.

Saç ekimini nerede yaptırmalıyım?

İnternet çağında yaşıyoruz artık arama motorları ve sosyal medya sayesinde bir çok saç ekim merkezi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu merkezler hakkındaki yorum ve şikayetleri birkaç farklı platform üzerinden araştırmanız gerekiyor.

Referansları olan yerleri tercih etmek sizin içinde faydalı olacaktır.  Aslında kısa sürede yapabileceğiniz yeterli araştırmaların ardından çok fazla seçenek olmadığını da göreceksiniz. Tabi bizde boş durmadık ve saç ekim merkezleri araştırması yaptığımızda İstanbul Saç Nakil Merkezi’nin işini düzgün yapan bir saç ekim merkezi olduğunu tespit ettik.

Firmayı incelemek ve 2020 saç ekim fiyatlarını görmek için aşağıdaki linkten firmanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer saç ekimi yaptırmayı planlıyorsanız kesinlikle arayıp randevu almalı ve merkeze giderek gerekli analizleri yaptırmalısınız.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu